Neşeli Penguen Masalı

Neşeli Penguen Masalı

Şubat 5, 2024 1 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde bembeyaz diyarda yaşayan bir penguen varmış. Bu penguenin ismi Neşeli imiş. Çünkü ismi gibi kendisi de çok neşeliymiş. Oyun oynamayı sever, dans etmeyi sever, şarkı söylemeyi, hoplamayı, zıplamayı seven sevimli bir penguenmiş.

Neşeli bir gün annesine bir soru sormuş. “Anneciğim burada neden hiç ağaç yok?” Annesi de “Çünkü burası çok soğuk, bu yüzden ağaçlar yok” demiş. Penguen “Anne ama ben ağaçları, ormanları çok merak ediyorum bir gün gidelim mi?” diye sormuş. Annesi “Olur” demiş. Aradan zaman geçmiş ve Neşeli, penguen ailesi ile beraber tekneye binip orman yoluna doğru gitmişler. Penguen ağaçları görünce çok sevinmiş. “Aaa her şey çok güzel anneciğim, şu çiçeklere de bakın” demiş. Penguen ailesi ormanda gezerken karşılarına bir tane yavru aslan çıkmış ve penguen ailesiyle tanışmış. “Merhaba, ben aslan Can, sizinle tanıştığıma memnun oldum” demiş ve penguene bütün ormanı gezdirmiş. Penguen yeni bir arkadaş edindiğine ve çok merak ettiği ormanı gezdiğine çok sevinmiş ama evini de özlüyormuş.

Neşeli Penguen Masalı

Aslan Can sormuş “Siz oralarda ne yaparsınız? Gerçekten hiç ağaç yok mu?” demiş. Neşeli penguen “Evet, ağaç yok ama bizim orada çok lezzetli balıklarımız var ve biz sürekli kaydırakla geziyoruz. Annem bize çok lezzetli dondurmalar yapıyor” demiş. Aslan bunu duyunca çok heyecanlanmış “Bir gün bende senin yaşadığın yere geleceğim arkadaşım, beraber dondurmada yeriz.” demiş. Neşeli ve aslan kahkahalarla gülüşmüşler bu masalda burada bitmiş…

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Aceleci Tilkinin Masalı