Okulunu Seven Baykuşun Masalı

Okulunu Seven Baykuşun Masalı

Eylül 12, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış, bir yokmuş evvel zaman içinde, kalbur saman içinde Lala adında bir küçük baykuş yaşarmış. Yemyeşil ağaçların olduğu bir ormanda neşe içinde yaşarmış. Lala artık okula başlayacak yaşa gelmiş ve diğer yavru hayvanlar gibi oda okula başlamış.

Günlerden bir gün yine küçük baykuş okuluna gidiyormuş. Okulunun zili çalınca Lala ile birlikte tüm arkadaşları sıralarına yerleşmişler. Lala okulunu o kadar çok seviyormuş ki sanki her gün ilk günüymüş gibi heyecanlanıyormuş. Öğretmenleri kaplumbağa bayan “Tinki” içeri girmiş ve “Evet çocuklar bugün doğada yalnız başımıza kalırsak nasıl hayatta kalabileceğimizi öğreneceğiz.” dediği sırada küçük baykuşun yan sırasında oturan Zebra “Mita” ve Zürafa “Düla” birden kavga etmeye başlamışlar. Lala bu durumu görünce dayanamayıp kavganın ortasında buluvermiş kendisini. Baykuş Lala “Hey! Arkadaşlar kavga etmeyin, siz arkadaşsınız eşyalarınızı paylaşmalısınız.” deyip arkadaşlarını barıştırmış.

Okulunu Seven Baykuşun Masalı

O gün sınıftaki tüm arkadaşları Lala’nın söylediklerinin ne kadar doğru olduğunu düşünmüşler. Kavganın hiç bir sorunu çözmeyeceğini, paylaşmanın, sakince konuşmanın her şeyi çözebileceğini anlamışlar. Bir daha da tartışmak yerine paylaşmayı seçmişler. Masalda burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Okula Başlayan Koyun Masalı