Zeyber’den Trafik Dersi Hikayesi

Zeyber’den Trafik Dersi Hikayesi

Eylül 11, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Zamanın birinde mutlu bir çekirdek aile yaşarmış. Ailemiz bir gün Karadeniz turuna çıkmaya karar vermiş. Zeynep ve Beren kardeşler de bunu duyunca çok heyecanlanmış. Anne ve babası ikisine birlikte seslenirken Zeynep’in “zey” i Beren’in “ber” i olan “Zeyber” kısaltmasını kullanırmış.

Aile eşyalarını toplayıp arabayla yola koyulmuşlar. Uzun ve yemyeşil yollar onları bekliyormuş. İki kardeş de bu tur için fazlasıyla heyecanlıymış. Yola çıktıkları ilk zamanlarda babaları “Trafik kurallarına” pek dikkat etmemiş. Zeyber ise sürekli olarak babalarını trafik kurallarına uyması konusunda uyarmış ama babalarına dinletememişler. Ta ki üçüncü şehre geldiklerinde önlerinde bir trafik kazası görünceye kadar. Babaları için bir farkındalık oluşmuş, trafiğin dikkate alınması gereken bir konu olduğunun, daha dikkatli ve yavaş gitmesi gerektiğinin farkına varmış. Ne de olsa bazen büyüklerde hata yapabilirmiş. Aile dördüncü şehirde de kaza görmüşler ve duruma da ailecek çok üzmüşler. Bu gördükleri kazalar babalarının trafikte çok daha fazla dikkat etmesine ve trafik kurallarına uymasına vesile olmuş. Zeyber de hep bir ağızdan “Bir söz vardır babacığım, ‘Bir musibet bin nasihatten iyidir’ “demişler. Hepsi birlikte biraz üzgün biraz tebessümle yollarına devam etmişler.

Zeyber’den Trafik Dersi Hikayesi

Babaları Zeyber’e hak vermiş. 12 şehirden oluşan tatillerini güle oynaya ve birçok anı biriktirerek geçirmişler. Trafik kurallarına uyarak güven ve huzur içinde tatillerini tamamlamışlar. İster araçla ister yaya olarak mutlaka trafik kurallarına uyalım, trafikte çok dikkatli olalım. İyi uykular tatlı rüyalar arkadaşlar.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Mehmet Yağız ve Asya'nın Hikayesi

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.