Oyuncaklarını Sürekli Kaybeden Çocuk Hikayesi

Oyuncaklarını Sürekli Kaybeden Çocuk Hikayesi

Ocak 18, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Uzay oyuncakları ile oynamayı çok seven küçük bir çocukmuş. En sevdiği oyuncağı ise kırmızı renk arabasıymış. Her gün zamanının çoğunu oyuncaklarının yanında geçirir, sıkıldığı zamanlarda ise boyama yapar, oyun hamuruyla oynarmış. Fakat Uzay oyuncaklarını sürekli kaybeder ve arkalarından ağlarmış.

Günlerden bir gün Uzay’ın iki tane arkadaşı onunla oyun oynamaya gelmiş. Üç çocuk saatlerce oyun oynamışlar. Akşam olup evlerine gittiklerinde Uzay’ın odası adeta oyuncak çöplüğüne dönmüş. Yerlerde dağılan legolar, kırılan oyuncaklar, boya kalemleri, misketler ve daha birçok oyuncak varmış. Misafirler gittiğinde annesi Uzay’ın odasına gitmiş ve gözlerine inanamamış. “Oğlum, bu odanın hali ne böyle? Lütfen hemen odanı topla” demiş. Uzay da annesine “Tamam anneciğim” demiş ve odasını toplamaya başlamış. Ama hiçbir oyuncağını koyması gerektiği yere koymamış. Hepsinin yerlerini karıştırmış ve odasını karmakarışık bir hale sokmuş. Ertesi sabah uyandığında en sevdiği oyuncak arabasını aramaya başlamış. Nereye baktıysa bir türlü oyuncağını bulamamış. Bu oyuncağı diğer oyuncaklardan daha çok sevdiği için onu kaybetmeyi düşünemiyormuş. Hemen annesinin yanına gidip “Anne kırmızı arabamı bulamıyorum” diyerek ağlamaya devam etmiş. Annesi dünkü odanın halinden sonra bulamamasının normal olduğunu söylemiş. Uzay ise uzun süre ağlamaya devam etmiş. Anne oğluna yardım etmek için odasına girmiş ve oyuncakları kutulara gruplar halinde yerleştirmeye başlamış. Hepsinin ayrı bir yeri olmuş. Bu yerleştirme işleminde de sevilen kırmızı araba bulunmuş. Oyuncağını gören Uzay koşarak annesine sarılmış. Annesi “Uzaycığım sana bir önerim olacak. Bugünden sonra oynadığın her oyuncağı kendi yerine koyarsan oyuncakların asla kaybolmaz. Çünkü yeri belli olan eşyaları kaybetmek çok zordur. Bu fikrimi birkaç gün deneyebilirsin. Böylelikle sürekli oyuncaklarını aramak zorunda kalmayız” demiş. Bu öneri Uzay’ında aklına yatmış “Tamam anne, deneyeceğim” demiş.

Oyuncaklarını Sürekli Kaybeden Çocuk Hikayesi

O günden sonra Uzay bütün oyuncaklarını, oynadıktan sonra yerlerine yerleştirmiş. Bu sayede hiçbir oyuncağı kaybolmamış ve arkalarından ağlamak zorunda kalmamış. Bu hikâye de burada bitmiş. Sizlerde oyuncaklarınızı sürekli aynı yere koyarsanız hem kaybetmezsiniz hem de yerlerini hatırlamanız kolay olur çocuklar.

Çocuk hikayesi okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Çaydanlık Masalı