Meraklı Pamuk’un Masalı

Meraklı Pamuk’un Masalı

Mart 3, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış, bir yokmuş, bir ormanın derinliklerinde Pamuk adında küçük bir tavşan yaşarmış. Pamuk çok meraklı bir tavşanmış ve her gün ormanda yeni keşiflere çıkarmış.

Bir gün Pamuk, ormanda dolaşırken rengârenk bir kelebek görmüş. Kelebek o kadar güzelmiş ki Pamuk büyülenmiş gibi onu izlemeye başlamış. Kelebek bir çiçekten diğerine uçuyormuş ve Pamuk da onu takip ediyormuş. Pamuk kelebeği takip ederken farkında olmadan ormanın derinliklerine gitmiş. Bir süre sonra Pamuk kelebeği kaybetmiş ve yolunu da bulmuş. Pamuk çok korkmuş ve ne yapacağını bilememiş. Tam o sırada bir baykuş görmüş. Pamuk baykuşa seslenmiş ve yardım istemiş. Baykuş Pamuk’a yardım etmeyi kabul etmiş ve onu evine geri götürmüş. Pamuk baykuşa çok teşekkür etmiş ve bir daha asla ormanda tek başına dolaşmamaya karar vermiş. Ama Pamuk’un macerası burada bitmemiş. Birkaç gün sonra Pamuk yine ormanda dolaşırken bir grup tilki yavrusu görmüş. Tilki yavruları çok eğleniyorlarmış ve Pamuk da onlarla oynamak istemiş. Pamuk tilki yavrularına yaklaşmış ve onlarla oynamaya başlamış. Tilki yavruları Pamuk’la oynamaktan çok mutlu olmuşlar. Bir süre sonra tilki yavrularının annesi gelmiş. Tilki annesi Pamuk’u görünce çok sinirlenmiş ve ona oradan gitmesini söylemiş. Pamuk çok korkmuş ve ne diyeceğini bilememiş. Tam o sırada baykuş yine ortaya çıkmış ve Pamuk’u korumuş. Baykuş tilki annesine Pamuk’un sadece bir çocuk olduğunu ve ona zarar vermeyeceğini söylemiş. Tilki annesi baykuşun sözlerinden etkilenmiş ve Pamuk’tan özür dilemiş. Pamuk da tilki annesini affetmiş ve hepsi birlikte oynamaya başlamışlar.

Meraklı Pamuk’un Masalı

O günden sonra Pamuk ve tilki yavruları çok iyi arkadaş olmuşlar. Pamuk her gün ormana gidip tilki yavrularıyla oynarmış. Pamuk artık ormanda yalnız olmadığını ve her zaman yardım alabileceğini biliyormuş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Tavşan ile Miray'ın Masalı