Pembe Renk Olan Dinozorun Masalı

Pembe Renk Olan Dinozorun Masalı

Kasım 9, 2021 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde büyülü bir ormanda yaşan küçük bir dinozor varmış. Bu küçük dinozorun adı Raptor muş. Raptor şeker ve çikolata yemeği çok severmiş. Anne ile babası bunun sağlıksız olduğunu anlatsa da küçük dinozor laf dinlemezmiş. Raptor’un bir kaç gün sonra doğum günü varmış. Annesi Raptor’a “Yakında doğum günün var küçük dinozorum, doğum günün de çok fazla şeker yeme olur mu?” diye uyarısını yapmış. Ama Raptor annesini dinlememiş ve doğum gününün olduğu gün bir çok şeker yemiş. Raptor şekerler arasında en çok pembe olanını sevmiş ve bütün pembe şekerleri yemiş.

Ertesi gün küçük yeşil dinozor uyanmış, yüzünü yıkamak için banyoya gitmiş. Aynaya baktığında kendinin tamamen pembe olduğunu görmüş. Raptor kendini o halde görünce çok korkmuş ve koşarak annesinin yanına gitmiş. “Anneciğim bakar mısın bana ne olmuş. Her yerim pembe olmuş” demiş. Annesi Rapto’ya bakmış ve o da olanlara anlam verememiş. Hemen doktora gitmişler ve doktor ona çok fazla pembe şeker yediği için renginin pembe olduğunu, düzelmesinin de çok zor olduğunu söylemiş. Küçük dinozor bu duruma çok üzülmüş. Okula gitmesi gereken Raptor doktordan çıkınca hemen okuluna gitmiş. Okula gittiğinde arkadaşları Raptor’a çok gülmüş. Dinozorlar yeşil olur senin gibi pembe değil demişler. Raptor okuldan çıkınca olanları annesine anlatmış ve annesinin aklına bir fikir gelmiş. Hemen küçük dinozora yeşil bir kazak, yeşil pantolon, yeşil ayakkabı ve yeşil de bir şapka almış. Raptor az da olsa kendini daha iyi hissetmeye başlamış.

Pembe Renk Olan Dinozorun Masalı

Aradan günler geçmiş ama Raptor hala pembe renkteymiş ve bu durum artık onu daha da üzüyormuş. Odasında üzgün üzgün otururken yanına bir peri gelmiş. “Neden bu kadar üzgünsün küçük dinozor?” diye sormuş. Raptor “Ben çok büyük hata yaptım. Annem çok şeker yememin doğru olmadığını söylemişti, ama ben onu dinlemedim ve çok fazla pembe şeker yedim. O yüzden şimdi pembe bir dinozor oldum. Herkes dinozorların yeşil renk olduğunu biliyor.” demiş ve ağlamaya başlamış. Peri “Sana yardımcı olmamı ister misin?” diye sormuş. Küçük dinozor çok heyecanlanmış “Evet evet” demiş. Peri “O halde hemen gidip annenden özür dilemesin. Ve annenin yaptığı yeşil sebze çorbasından içmeli ve bol bol yeşil sebze yemelisin” demiş. Raptor periye çok teşekkür etmiş ve hemen annesinin yanına gidip çorba istediğini söylemiş. Annesi hemen küçük dinozora çorba yapmış. Raptor çorbayı bitirince rengi tekrardan yeşile dönmüş. Bu haline çok sevinene Raptor bir daha asla şeker yememiş.

Daha fazla peri masalı okumak isterseniz Peri Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Cesur Kuşun Masalı