Sağlıklı Beslenmeyen Eda’nın Hikayesi

Sağlıklı Beslenmeyen Eda’nın Hikayesi

Aralık 24, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Kasabanın birinde yaşayan Eda isminde bir kız çocuğu varmış. Eda çok sevimli iyi kalpli bir kızmış. Bütün davranışları güzel olan Eda’nın tek kötü huyu çok fazla abur cubur yemesiymiş. Beslenmesine hiç dikkat etmeyen küçük kız bunun yanlış olduğunu bilmesine rağmen bu huyundan bir türlü vazgeçemiyormuş.

Günlerden bir gün annesi ve babası kızları ile konuşma kararı almışlar. Eda’yı karşılarına alıp abur cuburun ne kadar sağlıksız olduğunu anlatmışlar. Eve bir daha cips, çikolata ve gazlı içeceğinin alınmayacağını, öğünlerin sağlıklı besinlerden oluşacağını anlatmışlar. Ama gelin görün ki Eda ailesinin söylediklerini hiç umursamamış. Ailesinin okul için verdikleri harçlıkları sağlıksız yiyecekleri almak için harcamış. Gün geçtikçe suratında sivilceler çıkmaya, kilo almaya ve çabuk yorulmaya başlamış. Anne ve babası Eda’nın halini fark edince öğretmeni ile konuşmuşlar. Öğretmenine Eda’nın çok sağlıksız beslendiğini her gün kilo almaya başladığını ve evde ki abur cuburu yasakladıklarını anlatmış. Öğretmeni bunları duyunca çok şaşırmış çünkü çok kez Eda’nın kantinden sağlıksız besinler alıp yediğini ailesine söylemiş.

Sağlıklı Beslenmeyen Eda’nın Hikayesi

Bunu duyan anne ve babası bu duruma çok üzüldüler. Eda’ya bir ders vermek istemişler ve ona sağlıksız beslenen çocukların ilerideki hallerinden bir kaç fotoğraf göstermişler. Daha sonra bir uzmanla konuşmasının doğru olduğunu düşünerek doktora gitmişler. Doktor Eda ile çok güzel bir konuşma yapmış, küçük kız bu sefer sağlıksız besinleri hayatından çıkarmaya karar vermiş. Eve gittiğinde annesine ve babasına söz vermiş bir daha ağzına sağlıksız hiç bir gıdayı koymamış. Kısa sürede kilo vermiş ve sivilceleri de yok olup gitmiş. Sağlıklı bir şekilde hayatına devam etmiş. Bu hikayede burada bitmiş.

Kısa Hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Miraç'ın Saat Öğrenme Hikayesi