Uras’ın Oyuncak Merakı Hikayesi

Uras’ın Oyuncak Merakı Hikayesi

Ocak 7, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde oyuncak oynamayı çok seven tatlı bir Uras varmış. Uras, anne ve babasıyla her gezmeye gittiğinde mutlaka oyuncak dükkanına uğrar ve oyuncak almak istermiş.

Anne ve babası da o hafta oyuncağa ayırdıkları bütçeleri ile ona oyuncak alırmış. Uras büyük bir heyecanla eve gidip yeni oyuncağıyla oynamak istermiş. Günler geçtikçe Uras daha çok oyuncak istemeye, elindeki oyuncaklarla bir kere oynayıp bir daha yüzlerine bakmamaya başlamış. Ama her dışarı çıktıklarında da yeni oyuncak aldırmaya devam etmiş. Hatta evde olduğunu unuttuğu oyuncakların bile aynısını tekrar istemeye ve aldırmaya başlamış. Bu duruma çok üzülen annesi ve babası bir türlü Uras’ı ikna edememeye başlamış. Buna bir çözüm bulmak isteyen anne ve babası tüm oyuncakları ortadan kaldırmaya karar vermişler. Bir süre evde hiç oyuncak oynamayıp kendi aralarında tiyatrolar oynayıp şarkılar söylemişler. Ve bundan çok keyif almışlar. Uras oyuncak oynamak istediğinde ise ona seçenek sunmuşlar, Uras da ne ile oynamak istiyorsa sadece o oyuncağı çıkarıp onunla oynamış.

Uras’ın Oyuncak Merakı Hikayesi

Ve fark etmiş ki aslında bir sürü oyuncağı varmış. Bu kadar oyuncakla mutlu olmadığını asıl onu mutlu edenin ailesi ile zaman geçirmek olduğunu anlayınca da aynısından aldığı oyuncaklarını arkadaşlarına hediye vermiş. Bu hikaye de burada bitmiş..

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kuşun Öğüdü Hikayesi