Serra ve Simay’ın Dostluğu Hikayesi

Serra ve Simay’ın Dostluğu Hikayesi

Kasım 22, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Simay, derslerini yapan, çalışkan biriymiş. Simay’ın Serra adında bir arkadaşı varmış. Serra Simay’ın tam aksine, tembel ve derslerine hiç çalışmayan biriymiş. Simay’ın neden Serra ile birlikte arkadaş olduğu bilinmezmiş. Çünkü kimseye söylemezlermiş. Soranlara da ”Size ne, benim arkadaşım değil mi?!” dermiş.

Bir gün Serra ve Simay küsmüş, bütün okul Serra ve Simay’ın küslüğünü konuşuyormuş. Sınıf arkadaşları bu durumu görünce çok üzülmüş. Bir gün onları barıştırmak için bir plan hazırlamışlar. Planları, ikisini de sınıfa çağırıp onları yalnız bırakmakmış. Bu yaptıkları plan başarılı olmuş! Serra ve Simay içeride konuşurken arkadaşları heyecanla onların çıkmasını beklemiş. Serra ve Simay sınıftan gülerek ve kol kola çıkınca sınıfı çok mutlu olmuş. Onlar mutlu olunca üzerlerinden sanki bir yük kalkmış bütün okulun.

Serra ve Simay’ın Dostluğu Hikayesi

Bu olaydan sonra bir daha asla küsmemeye dair birbirlerine söz vermişler. O günden sonra bir daha asla küsmemişler ve bütün okul mutlu bir şekilde hayatlarına devam etmişler. Hikayede burada bitmiş.

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Anne ve Çocuklarının Hikayesi