Sevgiyle İyileşen Kızın Hikayesi

Sevgiyle İyileşen Kızın Hikayesi

Ocak 19, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Soğuk havada neredeyse bütün çocuklar hasta olur. Annelerini dinlemeyip ince giyinenler, terliksiz yere basanlar, ılık olmayan suları içenler, koşup terleyenler… Zehra’da soğuk havadan etkilenen ve hasta olanlardanmış. Zehra sabah uyanmış ve boğazların da hafif bir acı hissetmiş, burnu akıyor ve oldukça da halsizmiş. Bu durumu annesine söylemiş ve annesi o gün okula gitmeyip evde dinlenmesi gerektiğini söylemiş.

Zehra okulunu, arkadaşlarını, öğretmenlerini çok seviyormuş. Her gün okuluna sevinçle gidiyormuş. O günde en sevdiği ders olan müzik dersi varmış. Fakat hastayken okula giderse, hastalığını diğer arkadaşlarına bulaştırabileceğini biliyormuş. O yüzden annesini dinleyip evde dinlenmeye başlamış. Annesinin hazırladığı ıhlamuru içmiş, portakalları yemiş ve dinlenmek için bütün gün yataktan çıkmamış. Zehra’nın arkadaşları da onu çok seviyormuş. Küçük kızın okula gelmediğini gören arkadaşları meraklanmış. Aralarından bir kişiyi seçmişler ve Zehraların evine gitmesini söylemişler. Bu kişi tabi ki de Zehra’nın sıra arkadaşıymış. Cansu, okul çıkışı önce eve gitmiş. Annesine Zehra’nın bugün okula gelmediğini ve onu merak ettiğini söylemiş. Annesi, Cansu’nun endişesini anlamış ve kızı ile birlikte Zehraların evine gitmiş. Kapıyı çalmışlar ve Zehra’nın annesi kapıyı açmış. Misafirleri eve davet etmiş ve Zehra’nın hasta olduğunu söylemiş. Cansu, arkadaşını görmek istemiş ve hemen Zehra’nın evine gitmiş. Odasının kapısını çalmış ve içeri girmiş. Zehra arkadaşını görünce çok sevinmiş. İki arkadaş o gün okulda olanlar hakkında sohbet etmişler. Zehra, arkadaşının geldiği için ona teşekkür etmiş. Cansu o gün okulda işlenen dersleri Zehra’ya anlatmış ve ödevler konusunda arkadaşına yardım etmiş. Zehra arkadaşının bu güzel davranışı için çok teşekkür etmiş. Cansu, Zehra ile vedalaşmış annesinin yanına gitmiş. Zehra’nın annesi Cansu’ya çok teşekkür etmiş. Zehra’nın şimdi daha çabuk iyileşeceğini, ona moral verdiğini söylemiş. Cansu “Önemli değil teyzeciğim. Zehra benim en yakın arkadaşım. Ondan haber alamayınca çok merak ettim. Her arkadaşın yapması gerekeni yaptım” demiş. Cansu ve annesi vedalaşıp evlerine gitmişler.

Sevgiyle İyileşen Kızın Hikayesi

Zehra’nın annesi misafirler gittikten sonra kızının odasına gitmiş. Zehra arkadaşının geldiği için çok mutlu olduğunu söylemiş. “Şimdi hemen iyileşeceğim anneciğim, beni seven ve merak eden arkadaşlarıma hemen kavuşmak istiyorum” demiş. Zehra bir kaç gün sonra iyileşip, okuluna gitmeye başlamış. Arkadaşlarının onu çok sevdiğini bilen küçük kız onları hiç üzmemeye çalışmış.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Hazal'ın Okul Hikayesi