Şımarık Demir’in Hikayesi

Şımarık Demir’in Hikayesi

Haziran 5, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Zamanın birinde çok zengin bir ailenin çocuğu varmış. Bu çocuğun adı Demir miş. Demir, her istediği oyuncağı alabilen, istediği yere hemen götürülen, pastalar, şekerler içinde büyüyen bir çocukmuş. Evde ki herkes Demir’in gözünün içine bakar, o ne isterse hemen yaparlarmış.

Günlerden bir gün Demir’in ninesi onları ziyarete gelmiş. Yaşlı kadın uzak yoldan geldiği için gelir gelmez dinlenmek istemiş ve odasına çekilmiş. Ninesi odasına çekilen Demir, evin için top oynamaya başlamış ve sürekli topu evde ki süs eşyalarını kırıyormuş. Ne annesi nede babası Demir’e “Dur” demiyormuş. Ninesi yattığı yerden kalkmış ve Demir’i izlemeye başlamış. Demir top oynamaktan sıkılınca babasına pizza istediğini söylemiş ve hemen ona pizza sipariş etmişler. Pizza dakikalar içinde Demir’in önündeymiş. Fakat Demir pizzadan bir ısırık almış ve bırakmış. “Ben vazgeçtim hamburger istiyorum” demiş. Bu sefer küçük çocuğa hemen hamburger almışlar. Nine olanları hayretler içerisinde izliyormuş. Bir çocuğun bu kadar şımartılmasının doğru olmadığını düşünüyormuş. Nine gün içerisinde Demir ile ilgili bir çok şaşkınlık yaşamış ve bu durumu aile ile konuşmak istemiş. Nine “Bakın çocuklar biliyorum ki oğlunuzu çok seviyorsunuz onun için en iyilerini almaya çalışıyorsunuz. Fakat farkına varmadan ona kötülük yapıyorsunuz. Demir büyüdüğünde hiçbir şeyi beğenmeyen, sürekli sıkılan bir yetişkin olacak. Çevresindekiler onun istediğini yapmadığında sinirlenecek ve hiç arkadaşı olmayacak. Bunu bir düşünün” demiş.

Şımarık Demir’in Hikayesi

Ninenin bu sözleri ailenin aklını başına getirmiş ve Demir’e yaptıkları kötülüğü fark etmişler. Demir büyümeden hemen olaya el atmışlar ve Demir’e doğruları öğretmişler. Küçük çocuk kısa sürede normal yaşamaya başlamış. İsraf etmemeyi, eşyalara zarar vermemeyi, kimseye istediğini zorla yaptırmamayı öğrenmiş. Geleceğine sağlam adımlarla yürümeye başlamış bu hikayede burada bitmiş.

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Merhametli Oğuz'un Hikayesi