Şirin ve Şirine Masalı

Şirin ve Şirine Masalı

Ekim 13, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, bir zamanlar köyün birinde yaşamakta olan bir Şirine varmış. Bu şirine her gün ormana gidip yürüyüş yapar, çiçekler toplar, şarkılar söylermiş.

Günlerden bir gün ormanda dolaşırken birden şarkı söyleyen başka bir Şirin görmüş. Hayretler içerisinde onu izlerken bir yandan da kim olduğunu bilmediği için korkuyormuş. Şarkı söyleyen erkek Şirin etrafına bakarken birden Şirineyi fark etmiş. Hemen Şirinenin yanına gelen şirin neden orada olduğunu sormuş. Çiçek toplamaya geldiğini söyleyen şirine sesinin çok güzel olduğunu ve birlikte şarkı söylemek istediğini söylemiş. Erkek Şirin ise “Senin sesin benimki kadar güzel değildir” demiş. Bu duyan Şirine üzülerek evine geriye dönmüş. Normalde gece gündüz şarkı söyleyen Şirinenin o gece şarkı söylemek gelmemiş içinden. Üzülerek yatağına yatan Şirine uzun bir uykuya dalmış. Ertesi gün uyanan güzeller güzeli Şirine eline sepetini alıp tekrar ormana yürüyüşe çıkmış. Ormanda çiçekler toplayan Şirine birden karşısında onu üzen Şirini görmüş.

Şirin ve Şirine Masalı

Şirin elinde bir papatya ile Şirineyi bekliyormuş. Şirine “Burada ne yapıyorsun?” diye sormuş. Şirin “Dün senin kalbini kırıp üzdüm, bu yüzden sana papatya getirdim beni affeder misin?” diyerek cevap vermiş Şirineye. Bunu duyan Şirine hemen Şirini affetmiş. Çünkü kimse ile dargın olmayı sevmiyormuş. Daha sonra beraber dolaşan şirin ve şirine mutluluk içinde şarkılar söyleyip eğlenmişler. Şirinde bir daha kimsenin kalbini kırmamaya dikkat etmiş. Masalda burada bitmiş.

Kısa masal okumayı seviyorsanız bir çok masalın yer aldığı Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  İki Arabanın Masalı