Su İçmenin Önemi Hikayesi

Su İçmenin Önemi Hikayesi

Temmuz 4, 2024 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde yemyeşil ağaçlarla kaplı bir köy varmış. Bu köyde Eda adında minik bir kız yaşarmış. Eda çok neşeli, mutlu bir kızmış. Eda, yaz ayını çok severmiş, her sabah erkenden kalkar, bahçeye çıkar çiçeklerini sular, kelebeklerle oynar, tavşanlarını beslermiş.

O gün yazın en sıcak günlerindenmiş. Güneş tüm sıcağıyla parlıyor, her yeri ısıtıyormuş. Eda, annesinden izin alıp arkadaşlarıyla oynamak için bahçeye çıkmış. Çocuklar oyuna başlamışlar, zamanın nasıl geçtiğini anlamadan oynamışlar. Eda, o an çok susamış ama oyun oynamak daha eğlenceli geldiği için su içmeye gitmemiş. Gün boyunca hiç su içmeyen küçük kızın başı dönmeye başlamış. Arkadaşları Eda’yı gölge bir yere oturtmuşlar ve annesine haber vermiş. Annesi kızının yanına gelmiş, Eda ise annesini bir peri olarak görüyormuş. Annesi konuşmaya başlamış “Güzel kızın, bu sıcak günlerde su içmeyi unutmamalısın. Su bizim için çok önemli.” demiş. Eda “Peki neden bu kadar önemli?” diye sormuş. Annesi anlatmaya devam etmiş. Annesi ağacın altında ki saksıyı almış ve çiçeği göstererek “Bak, tıpkı bu çiçek gibi senin de suya ihtiyacın var. Su içmezsen, çiçekler nasıl solarsa sen de enerjini kaybedersin. Su, seni serinletir, vücudunun sağlıklı çalışmasını sağlar ve oyun oynarken güçlü olmanı destekler.” demiş. Eda peri sandığı annesine şaşkınlıkla bakarken, annesi yanında ki suyu kızına içirmiş. Kısa bir süre içinde karşısında ki kişinin annesi olduğunu fark etmiş. Bir kaç bardak daha su içmiş ve eskisi kadar iyi olmuş. Hemen arkadaşlarıyla birlikte oyun oynamaya devam etmiş. Ama bu sefer yanına su şişesini almayı unutmamış.

Su İçmenin Önemi Hikayesi

O günden sonra Eda, su şişesini yanından hiç ayırmamış. Yataktan kalkar kalkmaz suyunu içmeye başlamış, gün içerisinde de şişesinden hep su içmiş. Suyun önemini köyde ki tüm arkadaşlarına anlatmış. Eda ve arkadaşları su içmenin gücüyle sıcak yaz günlerini mutlu ve enerjik bir şekilde geçirmişler. Bu hikaye burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Dans Etmeyi Seven Gümüş'ün Hikayesi