Tombiş Tavşanın Masalı

Tombiş Tavşanın Masalı

Haziran 19, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş. evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir Tombiş tavşan varmış. Bu tavşanın adı sürekli havuç yemesinden dolayı Tombiş olmuş.

Günlerden bir gün Tombiş tavşan ormanda dolaşmaya çıkmış. Yolda karşısına bir havuç tarlası çıkmış. Orada duran havuçların hepsini yemek istiyormuş ama bu istediği olmamış. Çünkü o tarla sürekli tartıştığı kaplumbağanın tarlasıymış. Kaplumbağa, tavşan kadar olmasa da havuç yemeği seviyormuş, o yüzden evinin önüne bir sürü havuç ekmiş. Tavşan havuçları almak için kaplumbağanın bahçesine doğru yönelmiş ama kaplumbağa buna izin vermemiş. Yarış yapmayı ve bunun karşılığında havuçlarından verebileceğini söylemiş. Tavşan kabul etmiş ama maalesef ki yarışı kaybetmiş ve kaplumbağa ona havuçlardan vermemiş. Bunun üzerine tavşan, akşam gizlice havuç tarlasına girmeye karar vermiş ve akşam olduğunda tarlaya girip havuçları yemiş. Ama tavşanın unuttuğu bir şey varmış oda bahçenin her yerinde kamera olmasıymış.

Tombiş Tavşanın Masalı

Tavşan havuçlarının gittiğini görünce hemen kameradan izlemiş ve tavşanın yediğini görmüş. Hemen tavşanın evine gitmiş ve çok kızmış. Tavşan yaptığından çok pişman olmuş ve kaplumbağadan özür dilemiş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Genç Tavşanın Hatası Masalı