Yağmur Ormanı Masalı

Yağmur Ormanı Masalı

Mayıs 24, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde ülkenin birinde bir yağmur ormanı varmış. Bu ormana her gün yağmur yağar mis gibi kokular yayılırmış. Ama gelin görün ki bu ormanın içinde yaşayan hayvanlar bu durumdan çok sıkılmış. Her yerin ıslak oluşu canlarını sıkarmış. Artık yağmurun yağmasını istemiyorlar hep güneş açsın istiyorlarmış.

Günlerden bir gün hayvanlar kendi aralarında konuşmaya başlamışlar. Hepsi yağmurdan şikayet ediyorlarmış. Yağmur bulutu da yukarıdan onları dinliyormuş ve duydukları yüzünden çok üzülmüş çok da kızmış. Kendi kendine “Ben sizi düşündüğüm için yağmur yağdırıyorum. Madem istemiyorsunuz, artık size yağmur yok” demiş. Hemen gidip en yakın arkadaşı Güneş ile konuşmuş. Ondan o ormana bütün sıcaklığını vermesini istemiş. Güneş de arkadaşının isteğini kabul etmiş ve hayvanlara bir ders vermek için hiç durmadan kuru sıcağını ormana yöneltmiş. O günden sonra yağmur ormanına bir damla bile su düşmemiş. Güneş de bütün yakıcı sıcağı ile ormanın üzerinde yerini almış. Bir kaç gün sonra hayvanlar sıcaktan da şikayet etmeye başlamışlar. Hepsi terlemiş, dilleri damakları kurumuş. Sadece kuruyan dilleri değil nehirleri de olmuş. Yağmur olmayınca ağaçlar kurumaya, meyveler olmamaya bütün hayvanlar susuzluktan kıvranmaya başlamışlar. Hepsi birden yağmurun yağması için dua etmeye başlamışlar. Bugüne kadar ellerindekilerin kıymetini bilmedikleri için kendilerinden utanmışlar.

Yağmur Ormanı Masalı

Bulutta hayvanları izlerken onların haline çok üzülmüş yaptıkları hatanın farkına varlıkları için hemen yağmur damlalarını serpiştirmeye başlamış. Çünkü kuru sıcağın oldu bir hafta bile hayvanlar için çok zorlu geçmiş. Nefes almakta bile güçlük çekmişler. Yağmurun yağması ile bütün hayvanlar sevinçten dans etmeye başlamış. Bir daha da asla yağmurdan şikayet etmemişler ve suyun doğanın tadını çıkarmaya başlamışlar. Bulut ve Güneş de verdikleri dersin sonucundan mutlu olarak gökyüzünden onları izlemeye devam etmişler. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Okulunu Seven Baykuşun Masalı