Yardım Sever Meyveler Masalı

Yardım Sever Meyveler Masalı

Aralık 23, 2023 0 Yazar: Misafir Yazar

Merhaba sevgili çocuklar bugünkü masalımızın adı maceracı meyveler  haydi başlayalım masalımıza; bir varmış bir yokmuş zamanın birinde birbirinden lezzetli ve farklı meyveler yaşarmış. Bu köye “Meyve köyü” denirmiş.

Günlerden bir gün Meyve köyüne bir insan gelmiş, meyvelerden yardım istemiş. Tabi bu duruma meyveler şaşırmış.  Elma demiş ki: “Bu bir dev bu bir insan.” İnsan; “Benden korkmanıza gerek yok. Hem neden korkuyorsunuz? Benden size zarar gelmez.” Demiş. Üzüm “Ama biz seni tanımıyoruz.” İnsan “Benim adım prenses Lila, gezintiye çıktım ve kayboldum. Sizlerden beni krallığıma götürmenizi istiyorum.” Demiş. Bütün meyveler “Sana güvenemeyiz, onun için en bilge meyveye danışmalıyız.” Bütün meyveler gidip en yaşlı ve bilgili meyve olan kiviye durumu anlatmışlar. Kivide “Evet haklısınız, o bir yabancı ve güvenemezsiniz, ancak size gerçekten prenses olduğunu kanıtlaması gerekir. O zaman doğruyu söylüyordur, evine götürebilirsiniz. Meyveler hemen gidip prenses Lila’ya anlatmışlar. Prenses Lila “Gerçekten size prenses olduğumu kanıtlayabilirim. İşte bu kolumdaki prenses mührü, sadece krallığa aittir.” Bütün meyveler aralarında konuşup yardım etmeye karar vermişler. Meyveler “Senin prenses olduğuna inandık. Krallığınızın adı ne?” diye sormuşlar. Prenses Liya “Ben Etiyopya prensesiyim” demiş. Tüm meyveler o krallığı çok iyi bilirmişler. Hazırlanmışlar ve yola koyulmuşlar. İlk olarak karşılarına orman çıkmış, ormanın derinliklerinden dikkatli bir şekilde geçmişler. Daha sonra bir köprü çıkmış ama köprü çok eski olduğu için koptu kopacakmış. Tüm meyveler teker teker geçmişler ama karpuza gelince köprü yavaş yavaş kırılmaya başlamış. Hepsi birden arkadaşına yardım edip yollarına devam etmişler. Çok yakınlaştıkları zaman önlerine sihirli bir göl çıkmış ve göl “Bu soruyu bilirseniz taşlardan size geçit yapıp saraya geçmenize izin vereceğim. “Sarayın en siyah ama en tatlı yaramazı, kimsenin emir vermediği, ev sahibi kimdir?” hepsi birden başlamışlar düşünmeye. Biraz düşününce Lila “Bizim siyah bir kedimiz var hem tatlı hem yaramaz bence o” demiş. Meyveler “Cevabı bulduk “siyah kedi” demişler.

Yardım Sever Meyveler Masalı

Göl “Bildiniz geçmenize izin veriyorum” demiş ve taşlardan geçit yapmış. Lila ve meyveler buradan güvenli bir şekilde geçmişler, meyveler sonunda prensesi evine getirmiş ve tüm krallık onlara teşekkür etmiş. Meyveler mutlu bir şekilde köylerine dönmüş. Gökten bir sürü meyve düşmüş biri bu masalı dinleyene biri bu masalı anlatana biride bu masalı yazana. Hepinize iyi uykular çocuklar.

Prenses masalı okumayı seviyorsanız Prenses Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kalimera ve Tavşan Ayşegül'ün Masalı