İnatçı Zebra Masalı

İnatçı Zebra Masalı

Ocak 13, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde sımsıcak bir yaz gününde bir zebra dünyaya gelmiş. Bu zebraya annesi ve babası Benekli adını vermiş. Günler hızla geçmiş zebra gün be gün büyümeye başlamış. Sonunda arkadaşları ile oynayabilecek, yavaş yavaş kendi işini yapabilecek boyuta gelmiş. Benekli’nin bir özelliği varmış oda çok inatçı olmasıymış. Aklına koyduğunu mutlaka yapar ve inadından vazgeçmezmiş.

Günlerden bir gün Benekli arkadaşları ile birlikte ormanın derinliklerine oynamaya gitmiş. Giderken annesi “Sakın arkadaşlarının yanından ayrılma Benekli” demiş. Benekli “Tamam anne” demiş. Zebralar kalabalıkta kendilerini güvende hissederlermiş bu yüzden birlikte hareket ederlermiş. Ama bizim Benekli o zebralardan değilmiş. Çünkü o tek başına hareket etmeyi çok severmiş. Eee nede olsa bitmek bilmeyen bir inadı varmış. Benekli ve arkadaşları birlikte oyun oynayamaya başlamışlar. Benekli ağaçlarının arkasında bir ışık gördüğünü ve oraya gitmek istediğini söylemiş. Arkadaşları ise bunun doğru olmadığını onlardan ayrılmaması gerektiğini söylemiş. Ama Benekli onları dinlememiş ve ağaçların arkasına doğru yürümüş. Bu bir ateş böceğiymiş ve Benekli onun peşinde ilerlemeye başlamış. Ateş böceği kaçmış Benekli kovalamış, çok eğlendiğini düşünen benekli birden tökezlemeye başlamış ve yere düşmüş. O sırada ağaçların arkasından bir kurt çıkmış ve zebraya doğru yürümeye başlamış. Zebra ne yapacağını bilmez bir şekilde otururken imdadına arkadaşları yetişmiş. Saatlerdir Benekli’yi arayan Zebralar kurdu görünce üstüne koşmuşlar ve kurt kaçıp gitmiş.

İnatçı Zebra Masalı

Arkadaşları sayesinde Kurtulan Benekli derin bir nefes almış. O günden sonra bir daha inatçılık yapıp, burnunun dikine gitmemiş. Başına gelenlerden sonra kendine güvenmenin doğru olduğunu bilen Benekli adımlarını daha dikkatli atmaya karar vermiş ve inat etmeyi bırakmış. Masal da burada bitmiş.

Kısa Masallar kategorimize linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kardeş Ülke ve Kötü Adam Masalı