Yaşlı Köpeğin Hikayesi

Yaşlı Köpeğin Hikayesi

Haziran 1, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Ülkenin birinde masmavi denizin, yemyeşil ormanların olduğu bir sahil kasabası varmış. Yaz geldiğinde bir çok insan deniz kenarına iner ve günlerini orada geçirirmiş. Bir de bu kasabada yaşayan yaşlı bir köpek varmış. Yıllarını sahil kenarında denize gelenleri izlemekle geçiriyormuş. Her gün farklı insanlar gelip oturuyor ona da su ve mama veriyorlarmış. Ama kışın herkes gidince yaşlı köpek yalnız kalıyor ve karnı hiç doymuyormuş.

Günlerden bir gün yazın son günlerinde bir aile o sahil kasabasına gelmiş. Gündüzleri denize girip akşamları da yemeklerini deniz kenarında yiyorlarmış. Her gün yaşlı köpekciğe mama ve su veriyorlarmış. Köpek de onlara iyice alışmış ve ailesi gibi onları korumaya başlamış. Oturdukları alana kimseyi yaklaştırmıyor adeta onların bekçiliğini yapıyormuş. Ailenin artık evlerine dönme zamanı gelmiş. Ama akılları hep yaşlı köpekteymiş, onu orada bırakıp gitmek istemiyorlarmış. En sonunda dayanamamışlar ve evlerine giderken köpeği de yanlarına almışlar. Önce veterinere gidip bütün aşılarını yaptırmışlar. Sonra onun için yatak, mama kabı ve mama almışlar. Yaşlı köpek çok duygulanmış. Çünkü daha önce kimse ona bu kadar önem vermemiş. Çevresinde ki sahipli köpeklerin ne kadar şanslı olduğunu görmek onu içten iç hep üzmüş. Ama artık onunda bir yuvası her gün yiyebileceği yemeği varmış.

Yaşlı Köpeğin Hikayesi

Köpek o aileye hep minnet duymuş ve asla onların yanından ayrılmamış. Bir süre sonra ailenin bir bebekleri olmuş, bebek eve geldiğinde yaşlı köpek bebeği korumayı kendisine görev bilmiş. Bu sayede ailesine olan teşekkürünü de etmiş olmuş. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Batuhan ve Eda'nın Hikayesi