Yavru Rakunun Şehir Sevdası Masalı

Yavru Rakunun Şehir Sevdası Masalı

Nisan 7, 2024 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanda yaşayan rakun ailesi varmış. Bu aile anne, baba ve yavru rakundan oluşuyormuş. Yavru rakunun en büyük hayali şehri görmekmiş. Ailesine sürekli “Keşke şehirde yaşasak, orada ki hayatı çok merak ediyorum” diyormuş. Anne ve baba rakun, şehrin onlar için yaşanması imkansız bir yer olduğunu anlatıyormuş ama rakun çok inat ediyormuş. Hatta “Eğer siz beni götürmezseniz ben bir gün kendim gideceğim” demiş.

Anne ve baba rakun, yavrularına zarar gelmemesi için onu şehre götürmeye karar vermiş. Ertesi gün anne ve baba rakun, yavru rakunu da alıp şehre doğru yola koyulmuşlar. Yol epey zorluymuş, bir çok tepeden çıkıp inmişler, çukurlara girip çıkmışlar, az gitmişler uz gitmişler, dere tepe düz gitmişler ve sonunda şehre ulaşmışlar. Şehir devasa evlerle, hızlı giden arabalarla, koşuşturup duran insanlarla doluymuş. Yavru rakun gördükleri karşısında çok şaşkınmış. Hayal ettiği gibi bir şehir görmemiş, aksine kaos içinde kimsenin kimseyle konuşmadığı, yüksek binaların olduğu bir yer görmüş. Yavru rakun ve ailesi biraz dolaşmaya başlamış. Hızlı giden arabaların altında kalmamak için de koşup duruyorlarmış. Bu yüzden de gezdiğinden hiçbir şey anlamamış.

Yavru Rakunun Şehir Sevdası Masalı

Yavru rakun “Anne baba, ben burada olmamızdan hiç memnun değilim, kendimi hiç güvende hissetmiyorum. Lütfen ormanımıza geri dönelim” demiş. Anne ve baba rakun “Bazı şeyleri kendi gözünle görmen gerektiğinin farkındaydık yavrum. Buralar bizlere göre değil bizim evimiz orman, bu dünyada herkes olması gereken yerde yaşamalı.” demişler. Yavru rakun ailesine hak vermiş ve hep beraber uzun bir yol gidip evlerine kavuşmuşlar. Bu macera yavru rakuna büyük bir ders olmuş ve ormanda mutlu bir şekilde yaşamaya devam etmişler. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Robot Yapan Sincap Masalı