Uzaya Gitmek İsteyen Filin Masalı

Uzaya Gitmek İsteyen Filin Masalı

Kasım 26, 2023 2 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur zaman içinde bir fil yaşarmış. Bu filin en büyük hayali büyüyünce uzaya gitmekmiş. Bu film her gün televizyondan uzay videoları izleyip onlar hakkında bilgi topluyormuş.

Günlerden bir gün annesinin yanına gitmiş ve annesine “Anne, ben artık uzaya gideceğim, hem uzay hakkında çoğu şeyi biliyorum, artık uzaya gidebilirim artık büyüdüm kocaman oldum” demiş. Annesi “Hayır oğlum, sen daha çok küçüksün 5 yaşındasın, uzaya gitmek için daha çok şey öğrenmen lazım” demiş. Bunu duyan fil biraz üzülmüş ve yine televizyonun başına oturmuş, uzaya gitmenin kurallarını öğrenmeye başlamış. O an yeni bir bilgi öğrenmiş, uzaya gitmek için 10 yaşını doldurması lazımmış. Hemen bu bilgiyi annesine söylemek için mutfağa gitmiş. Heyecanla annesine duyduklarını anlatmış. Annesi “Evet oğlum, bu doğru 10 yaşında olmadan uzaya gidemezsin” demiş. Fil “Anne şimdi ben 5 yaşındayım ya 5 sene sonra uzaya gidebileceğim” demiş. Annesi “5 sene çok kısa bir süre, göz açıp kapayıncaya kadar geçer canım” Demiş. Fil “Tamam anneciğim o zaman ben de bekleyeceğim” demiş. Zaman hızlı akmaya başlamış, bir yıl geçmiş, iki yıl geçmiş, üç yıl geçmiş, dört yıl geçmiş ve beşinci yıla girmişler. Küçük fil “Anne gerçekten ne kadar hızlı geçti yıllar” demiş. Anne fil “Evet oğlum, gördün mü yıllar ne çabuk geçti su gibi.” Demiş. Küçük fil “Anne o zaman ben artık uzaya gidebilirim, hemen başvurumu yapacağım” demiş. Küçük fil başvurusunu yapmış ve uzaya gitmeye hak kazanmış. Uzaya gitme günü gelince annesi ile vedalaşmış, uzaya gitmek için uzay kıyafetlerini giymiş ve uzaya çıkmış. Dünyadan ayrıldıktan sonra ilk gideceği yer Satürn olmuş. Satürn’den Mars’a gitmiş. Ve böyle uzayı turlamış.

Uzaya Gitmek İsteyen Filin Masalı

Hiç fark etmediği bir anda bir bakmış ki 2025’e gelmiş yani uzay yolculuğunda tam 2 yıl geçmiş. O an annesini düşünmüş “annem acaba beni ne kadar özlemiştir hemen uzaydan ayrılmalıyım” diye kendi kendine söylenmiş. Ve Dünyaya doğru turbosuna basarak yola çıkmış. Annesi oğlunu görünce o kadar sevinmiş ki hemen sarılmışlar. Annesi küçük file tekrar uzaya gidip gitmeyeceğini sormuş. Küçük fil ise “Hayır anne ben büyüyünce polis olacağım, uzaycılık da çok yoruldum” demiş. Aradan yıllar geçmiş ve küçük fil büyümüş, 35 yaşına geldiğinde polis olmuş, mutlu bir hayat yaşamaya devam etmiş, bu masalda burada bitmiş.

Uzun masal okumayı seviyorsanız Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Suya Yansıyan Geyik Masalı