Sevimli Uçan Balonun Yolculuğu Hikayesi

Sevimli Uçan Balonun Yolculuğu Hikayesi

Haziran 4, 2022 2 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde minik bir park, parkta oynayan sevimli çocuklar varmış. Çocuklar neşe içinde oynarken tonton yüzlü baloncu amca her zaman ki gibi yine parka gelmiş. Çocuklar neşe içinde baloncu amcanın etrafını sarmış, hangi balonu alacaklarını seçiyorlarmış.

Beste adında, sevimli bir kız balonların arasından adeta kendine göz kırpan kırmızı bir balon seçmiş. Balon elinde, neşe içinde hem yürüyor hemde balonuyla oynuyormuş. Nasıl olduysa uçan balon elinden kaçıvermiş. Beste her ne kadar elinden balonu kaçtığı için üzülse de balonunun gökyüzünde süzülerek uçması çok hoşuna gitmiş. Diğer çocuklarda parmaklarıyla hem balonu gösteriyor hemde neşe içinde gülüyorlarmış. Baloncuk az gitmiş uz gitmiş dere tepe düz gitmiş. Evleri, balkonları, çatıları, denizleri, dağları, tepeleri, manzaraları seyrede seyrede uça uça bir köye varmış. İçinde küçük ama şirin bir ev olan bahçedeki kocaman bir ağacın dalına takılı kalmış. O sırada camdan bakmakta olan minik Sevim adında şeker bir kızın gözüne, ağaçtaki kırmızı bir şey takılmış. Ama yaprakların arasından ne olduğunu anlayamamış. İlk önce onu kocaman bir elma zannetmiş. Ama bu kadar büyük bir elma ağaçta nasıl durabilirdi ki? Hemen annesine seslenmiş ve beraber gidip ağaçtaki şeyin ne olduğuna bakmışlar. Birde ne görsünler, kocaman kırmızı bir uçan bir balon. Sevim o anda mutluluktan havalara uçtu.

Sevimli Uçan Balonun Yolculuğu Hikayesi

Annesi ağaçtan aldığı balonu Sevim’e uzatırken, Sevim’in mutluluktan gözlerinin içi gülüyordu. Uzun süre mutlu bir şekilde balonuyla mutlu bir şekilde balonuyla oynadı. Sonra bir an durdu ve düşündü. Bu sevinci başka bir çocuğunda yaşamasını isterdi. Böylece balonun ipini yavaşça elinden bıraktı ve balonun arkasından el salladı. Böylece balon yolculuğuna kaldığı yerden devam etti. Bu güzel hikayede burada son buldu.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Aslan ve Sincap Masalı

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi incelebilirsiniz.