Mina ve Miyahu’nun Hikayesi

Mina ve Miyahu’nun Hikayesi

Haziran 5, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde bahçenin birinde bir tane kedi varmış. Bu kedinin ismi Miyahu’ymus. Miyahu; sarı tüylü, yeşil gözlü tatlı mı tatlı bir kediymiş. Sahibinin ismi de Mina’ymis. Mina ve Miyahu çok iyi anlaşan iki arkadaşmış. Sürekli oyunlar oynar zamanlarını çok güzel geçirirlermiş. En güzel oyunlarını da bahçede oynarlarmış.

Günlerden bir gün Miyahu Mina’nın gelmesini beklememiş ve etrafı keşfetmek için bahçeden dışarı çıkmış. Dışarıda ki yaşantıyı hep merak ediyormuş. Mina’nın geç kalmasını fırsat bilen Miyahu sokak sokak gezmeye başlamış. Mina işlerini bitirince bahçeye inmiş. İnmiş inmesine ama Miyahu’yu hiç bir yerde bulamamış. Mina her yerde Miyahu’yu aramış bakmadığı yer kalmamış. Ama günün sonunda Miyahu’yu bulamayınca artık kaybolduğunu anlamış.

Mina ve Miyahu’nun Hikayesi

Miyahu da bir kaç gün dolaştıktan sonra Mina’yı özlediğini fark etmiş. Hemen geldiği yere geri dönmüş. Miyahu’yu gören Mina çok mutlu olmuş. Eskisi gibi yine bahçede oyunlar oynamışlar. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Serkan'ın Tatil Macerası Hikayesi