Anne ve Çocuklarının Hikayesi

Anne ve Çocuklarının Hikayesi

Mayıs 11, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Uzak diyarların birinde yaşan bir kadın varmış. Bu kadının adı Yasemin miş. Yaseminin üç tane çocuğu varmış. Çocuklarından birisi kız adı da Melek miş Diğer iki çocuğu erkek ve isimleri de Ömer ile Efe imiş. Bu aile birbirini çok severmiş ve ayrılmaz bağları varmış.

Zaman geçmiş ve Yasemin artık yaşlanmaya başlamış. O sırada çocuklarda büyümüş ve meslek sahibi olmuşlar. Melek insanlara yardım etmek, yaralarını iyileştirmek için hemşire olmuş. Ömer ve Efe de trafikte insanlara yardımcı olmak, kurallara uymayanları uyarmak için trafik polisi olmuşlar. Yasemin bir gün çocuklarını yanına çağırmış “Çocuklarım bugüne kadar sizleri büyük emekle büyüttüm. Hep iyi insan olmanız için çabaladım. Okudunuz çok iyi meslekler edindiniz. Şimdi mesleklerini yapıp insanlara yardım etmenizin zamanı. Bu sayede de kendi evinize ekmek götürebilirsiniz.” demiş. Çocuklar annelerine hak vermiş. Anne konuşmasına devam etmiş “Evlatlarım şunu da unutmayın ki işinizi severek yaparsanız her zaman mutlu olursunuz. Bunu aklınızdan hiç çıkarmayın” demiş.

Anne ve Çocuklarının Hikayesi

Çocuklar bir süre sonra işlerine başlamışlar. Annelerinin dediği gibi işlerini hep severek yapmışlar. Bu sayede de hep başarılı olmuşlar. Siz de yaptığınız işleri severek yaparsanız hep mutlu bir hayat yaşarsınız.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Dondurma Yapma Hikayesi