Batuhan ve Eda’nın Hikayesi

Batuhan ve Eda’nın Hikayesi

Mayıs 4, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Zamanın birinde, kocaman bir çiftlik evinde yaşayan bir kız varmış. Bu kızın Eda mış. Eda atları çok severmiş ve en sevdiği şeyde at binmekmiş. Eda at binmek için evlerine çok yakın olan bir at çiftliğine gidermiş. Orada doyasıya at sever ve saatlerce ata binermiş.

Günlerden bir gün ailesi Eda’yı yine at çiftliğine götürmek istemişler. Eda bu teklifi severek kabul etmiş. Bu sefer Eda’nın ailesi komşularını da davet etmiş. Eda buna da çok sevinmiş çünkü komşularının Batuhan isminde bir çocukları varmış ve iki arkadaş birlikte at binmeye koşarak gitmişler. O gün iki çocuğun anneleri ata binerken onların fotoğraflarını çekmiş, hep birlikte eğlenmişler. O günden sonra da iki aile at binmeye hep beraber gitmeye başlamışlar. Hafta sonlarını boş geçirmek yerine atları besleyerek, at binmeyi öğrenerek geçirmeye başlamışlar. Bir gün Eda ve Batuhan at çiftliğine gitmek için sözleşmişler. Batuhan Eda’nın kapısına geldiğinde Eda çiftliğe gitmek istememiş ve Batuhan bu duruma çok üzülmüş. At çiftliğine tek başına gitmek zorunda kalmış. Eda’nın at binmeye gitmek istememesinin nedeni de kendini halsiz ve hasta hissetmesiymiş. Akşam olup Batuhan arkadaşını görmek için tekrar eve uğramış ve Eda arkadaşına hasta olduğunu söylemiş. Bu duruma çok üzülen Batuhan hemen eve gidip annesine arkadaşı için çorba yapmasını rica etmiş. Annesi de Batuhan’ı kırmamış ve çorbayı yapmış.

Batuhan ve Eda’nın Hikayesi

O gece Batuhan çok heyecanlıymış çünkü sabah Eda’ya çorbasını götürecekmiş. Sabah olduğunda Batuhan Eda’ya çorbasını götürmüş ve bir an önce iyileşip at binmeye birlikte gitmek için sabırsızlandığını söylemiş. Eda arkadaşının bu ince düşüncesi için çok teşekkür etmiş, iyileştikten sonra iki çocuk birlikte at binmeye devam etmişler ve sevdikleri işi yapmaktan hiç vazgeçmemişler. Sizlerde sevdiğiniz işleri yapmaktan hiç bir zaman vazgeçmeyin çocuklar.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Batuhan Yıkılkan

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Haylaz Çiftçi Hikayesi