Ben ve Maceraları Masalı

Ben ve Maceraları Masalı

Haziran 25, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar karanlık bir ormanda Ben, kuzeni Güven ve amcası Bera ile kamp yapıyormuş, her şey çok güzel gidiyor hatta amcası Ben’e nasıl kamp ateşi yakılır onu öğretiyormuş. Öğretiyormuş öğretmesine ama birden bir bakmışlar ki uzaydan meteor taşı gibi bir taş Dünya’ya doğru hızla geliyormuş.

Hemen Ben ne olduğunu görmek için hızla ormana doğra koşmuş ve meteor taşını takip etmiş. Sonunda izler onu epeyce derin bir çukura götürmüş birde ne görsün bu çukurun içinde gökten düşen meteor benzeri ama küre şeklinde metal bir cisim varmış. Ben bunun ne olduğunu anlamak için elini uzatmış ve küreye daha dokunmadan büyülü siyah ve yeşil bir saat Ben’in bileğine yapışıvermiş. Ben ilk başta çok korkmuş ve bu şeyi nasıl çıkartacağını düşünmeye başlamış Tam o sırada saati kurcalamak aklına gelmiş ve saati kurcalamaya başlamış, saati çevirirken birde bakmış ki çeşitli uzaylılar saatin içinde gözüküyormuş. Bir tanesine basmış ve olanlar olmuş. Ben birden ateş topuna dönüşmüş. Panikleyip sağ sola koşuşturmaya başlamış, çünkü böyle bir şey ilk defa başına geliyormuş koşuşturma sonucu ormanda ufak bir yangın başlatmış sonuçta ateş topuna dönüşmek kolay bir iş değilmiş. Ve saatin şarjı sonunda bitmiş Ben eski haline geri döner dönmez amcası ve kuzeninin yanına gidip olan biten her şeyi anlatmış ama amcası ve kuzeni Ben’e bir türlü inanamamışlar. Büyülü saatin yeniden şarjının dolmasını beklemiş Ben, ve onlara son bir kez daha ateş topuna dönüşüp kanıtlamış, tam bu sırada saati arayan adamlar Ben’i görmüş ve ona seslenmiş “Hey sen o saat bize ait hemen onu geri ver!” Ben bunların kötü adamlar olduğunu anlamış ve saati geri vermeyi reddetmiş.

Ben ve Maceraları Masalı

Kötü adamları bunu duyunca sinirlenip Ben’in üstüne gelmişler o sırada Ben, ateş topu olduğu için onları kolayca yenip polis amcalara teslim etmiş ve bu davranışı sabah olunca basın tarafından takdir edilmiş. O günden sonra Ben hep kötülerle savaşıp onları Polislere teslim etmeye başlamış ve bu masal da burada bitmiş.

Daha fazla uzun masal okumak isterseniz Uzun Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Minik Ayı Nar'ın Masalı