Çekingen Ece’nin Hikayesi

Çekingen Ece’nin Hikayesi

Ocak 2, 2024 2 Yazar: Misafir Yazar

Günlerden bir gün  Ece’nin canı çok sıkılıyormuş çünkü yeni oturdukları apartmandaki bütün çocuklar parkta oynar ve çok mutlu olurlarmış. Ama Ece, parka gitmeye çekiniyormuş.

Bir gün  apartmandaki yan komşusu Zehra, Ece’nin oturduğu evin kapısını çalmış Kapıyı Ece’nin annesi Rabia hanım açmış, Zehra‘nın annesini tanıyormuş apartmana taşınırken Zehra’nın annesi çok yardım etmiş. Rabia hanım “Ne oldu Zehracığım?” Diye sormuş. Onun üzerine Zehra “Rabia abla acaba Ece ile oyun oynaya bilir miyim?” Diye sormuş. Rabia hanım “Tabi ki de” demiş. Zehra teşekkür ederek içeriye girmiş ve Ece‘nin odasının kapısını çalıp içeri girmiş. Zehra “Merhaba Ece, oyun oynayalım mı? Ayrıca neden sende parka gelmiyorsun?” Ece “Şey, parka gelmekten çekiniyorum.” Zehra “Çekinecek bir şey yok ki, hadi gel parkta beraber oynayalım” demiş ve o sırada dışarıda kar yağmaya başlamış. Ece hemen annesinden izin almış, annesi de Ece’nin parka gitmek istemesine çok sevinmiş “Gidebilirsin kızım “demiş. Ece hemen atkısını, beresini ve eldivenini alıp dışarıya çıkmış ve bir bakmış ki parkta bir sürü çocuk var. Ece hepsiyle arkadaş olmak istiyormuş. Ece parka doğru yürürken Zehra, “Bakın bu arkadaşımızın adı Ece” diye bağırmış. Parktaki bütün çocuklar Ece’ye “Merhaba, tanıştığımıza memnun olduk” demişler. Ece çok daha mutlu olmuş ve Ece de “Merhaba, ben de tanıştığımıza memnun oldum” demiş. Daha sonra içlerinden Kumsal adlı çocuk Ece’nin yanına gelmiş “Kardan adam yapalım mı?” diye sormuş. Ece bin kat daha sevinmiş ve “Evet!” Diye bağırmış.

Çekingen Ece’nin Hikayesi

O günden sonra Ece çekingenliğini atmış ve her gün parka gidiyormuş. Gökten 3 elma düşmüş biri çekingen olmayana, ikincisi bu masalı gülerek okuyana, üçüncüsü kitap çok okuyana…

Kısa Hikaye kategorimizden daha fazla hikayeye ulaşabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var