Meraklı Zıpzıp’ın Masalı

Meraklı Zıpzıp’ın Masalı

Aralık 31, 2023 2 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir gölün yanında ki çayırda yaşayan kurbağa varmış. Bu kurbağanın adı Zıpzıp mış. Küçük kurbağa çok meraklı bir hayvanmış, her gün yeni şeyler öğrenmeye çalışır, merakı hiç bitmezmiş.

Günlerden bir gün gölde yüzerken, göle yansıyan bir şey görmüş. Dikkatle baktığında bu yansımanın karşıdaki dağın yansıması olduğunu fark etmiş. Zıpzıp, dağı her gün görse de ilk defa dikkatle incelemiş. Ama uzaktan incelemek ona yeterli gelmemiş ve yakınına gidip incelemeye kara vermiş. Ama dağ çok uzakmış, ne kadar zıplarsa zıplasın oraya gitmesi günlerini alacakmış. Meraklı Zıpzıp bütün zorlukları göze alarak yola koyulmuş. Sırt çantasını alıp yolcuğuna başlamış ve yolda bir çok hayvanla karşılaşmış. Ördek, böcek, kuş, kelebek… Hepsine hayalini anlatmış ama arkadaşları onun çok küçük olduğunu ve oraya gitmesinin imkansız olduğunu söylemişler. Zıpzıp yine de pes etmemiş ve yoluna devam etmiş. Yolda bazı kötü kalpli hayvanlarla da karşılaşmış ama hiç sesini çıkarmadan hedefine doğru ilerlemiş.

Meraklı Zıpzıp’ın Masalı

Az gitmiş uz gitmiş, dere tepe düz gitmiş ve sonunda merak ettiği dağın eteğine varmış. Gördükleri karşısında resmen büyülenen Zıpızıp, dağa sırtını dayamış ve derin bir nefes almış. Kimsenin ona inanması, Zıpzıp’ı pes ettirmemiş ve hedefine ulaştırmış. Bir kaç gün dağın her yerini incelemiş ve evine dönmek için yola koyulmuş. Edindiği bu tecrübeyi Zıpzıp hiç unutmamış. Çıktığı bu uzun yol sayesinde, hiç bir şeyden pes etmemiş. Masal da burada bitmiş.

Bebekleriniz için kısa masalları tercih ediyorsanız Bebek Masalları kategorimize göz atabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Minik Zebra Zuzu'nun Masalı