Mavişin Maceraları

Mavişin Maceraları

Ocak 3, 2024 1 Yazar: Misafir Yazar

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde zamanın birinde Maviş adında bir kedi varmış. Mavişin yaşadığı yer insanların yaşadığı şehre yürüyerek yarım gün sürüyormuş.

Bir gün Maviş şehirdeki hayvanat bahçesini gezmek istiyorum diyerek yola çıkmış. Yolda arkadaşı kahverengi köpek ile karşılamış. Hayvanat bahçesine gittiğini öğrenince oda gelmek istemiş. Beraber yola devam etmişler. Yolda bu defa karşılarına arkadaşları boğa çıkmış. Ve hayvanat bahçesine gittiklerini öğrenince ekibe o da katılmış. Maviş ve kahverengi köpek yoruldukları için boğa onları sırtına alıp yola devam etmişler. Şehre ulaşmışlar ancak kırmızı kıyafetli insanları gören boğa kızmış ve sağa sola hızlıca koşup etrafı dağıtmaya başlamış. Maviş bir şey yapmalıyım diye düşünmeye başlamış ve yoldan geçen birinin güneş gözlüğünü alıp hemen boğanın gözüne takmış.

Mavişin Maceraları

Boğa birden bire durmuş. Kedi ve köpek havaya uçup  yere düşmüşler. Kafalarını kaldırınca bir de ne görsünler hayvanat bahçesinin önünde duruyorlarmış. Çok şaşırmışlar ve o günü hiç unutmamışlar. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yaramaz Kedi Tekir'in Masalı