Çiçeklerle Konuşabilen Kızın Masalı

Çiçeklerle Konuşabilen Kızın Masalı

Aralık 13, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde küçük bir köyde yaşayan Sude adında bir kız çocuğu varmış. Sude çiçeklerle konuşabiliyormuş. Ama çiçeklerle konuştuğunu kimseye söylemiyormuş çünkü ona kimse inanmıyormuş.

Günlerden bir gün Sude okuldan dönerken komşusunun bahçesinden gelen bir inleme sesi duyulmuş. Sude hemen sesin geldiği yere doğru gitmiş. Çiçek seslenmiş “Bizi duyduğunuzu biliyorum, çok susadım bana su verir misin?” diye sormuş. Sude hemen çantasında ki suyu çıkarmış ve çiçeğin dibine dökmüş. Çiçek kendisine gelmiş “Oh çok teşekkür ederim, iyi ki bizi duyuyorsun güzel kız” demiş. Sude mutlu bir şekilde evine girmiş. Ertesi sabah okula gitmek için evden çıkmış bu sefer yolun kenarında ki ağaç Sude’ye seslenmiş. Ağaç “Merhaba Sude, bizi duyduğun ağaçlar ve çiçekler arasında duyuldu o yüzden senden bir ricam olacak” demiş. Sude “Tabi ki de, ne istersen yaparım” demiş. Ağaç “Bizim dallarımız çok uzadı, budanmamız lazım ama bizimle kimse ilgilenmiyor, lütfen bize yardımcı ol” demiş. Sude “Tamam, annemlerle konuşup bu sorunu çözeceğim” demiş. Sude koşarak annesinin yanına eve dönmüş. “Anne, yolda ki ağaçların dalların budanması gerekiyor, lütfen yardımcı olur musun?” demiş. Annesi “Tamam kızım, merak etme” demiş ve belediyeyi arayıp dalların budanmasını rica etmiş. Kısa süre içinde ekipler gelmiş ve ağaçların dallarını budamış. Bütün ağaçlar çok mutlu olmuş, yaprakları yeşerdikçe yeşermiş.

Çiçeklerle Konuşabilen Kızın Masalı

Sude yaşadığı kasaba da çiçeklerle konuşabildiği için, kasabada ki ağaçlar, çiçekler çok mutluymuş. Onun sayesinde hepsi çok iyi bakılıyormuş. Sude sadece yaşadığı kasabada değil, diğer kasabalar içinde kampanya başlatmış ve doğayı korumak için kendisine düşen görevi yerine getirmiş. Bu masal da burada bitmiş.

Çiçek masalları ilginizi çekiyorsa Çiçek Masalları kategorimizi ziyaret edip, bir çok masala ulaşabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Mor Salkım Ağacının Masalı