Meraklı Kedi Fındık’ın Hikayesi

Meraklı Kedi Fındık’ın Hikayesi

Aralık 14, 2023 5 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar, küçük bir kasabada yaşayan çok meraklı bir kedi varmış. Bu kedinin adı Fındık mış. Fındık, genç sahibi Erva ile birlikte yaşıyormuş. Erva, Fındık’ı çok seviyor, günün çoğunu onunla geçiriyormuş. Fındık da sahibinin yanından bir dakika olsun ayrılmıyormuş. Ama dışarı da ki hayatı da çok merak ediyormuş. Erva işe gitmek için evden çıkar çıkmaz camın önüne geçiyor, merakla dışarıyı izliyormuş.

Bir sabah Erva işe gitmiş ve iş toplantısına gitmesi gerektiğini öğrenmiş. Erva akşam eve gidip Fındık’a durumu anlatmış. “Fındık, benim yarın sabah şehir dışına çıkmam gerek, iki gün evde yalnız kalacaksın. Ben senin için her yere yemek ve su kabı bırakacağım, günde bir kere de üst kat komşumuz seni kontrole gelecek” demiş. Fındık çok zeki bir kediymiş, Erva’nın konuşması bitince kucağına çıkmış ve onu yalamaya başlamış. Bu onun dilinde “Tamam” demekmiş. Ertesi sabah Erva hazırlanmış ve evden çıkarken, Fındık’ı öpmüş, sarılmış ve kısa süreliğine vedalaşmışlar. Fındık, Erva çıkınca camın önüne geçmiş, dışarıyı izlemeye başlamış. Bir kaç saat sonra üst kat komşusu gelmiş, Fındık’ı kontrol edip çıkmış. Ama çıkarken kapıyı tam çekmemiş, kapı aralık kalmış. Fındık “İşte, aradığım fırsat, biraz dışarı çıksam, etrafı gezsem sonra geri gelirim” diye düşünmüş ve kapının arasından sıyrılıp çıkmış. Fındık ilk defa dışarı çıktığı için çok heyecanlanmış. Her şeyi koklamış, yalamış, ısırmış. Sokakta koşan kedilerin peşine takılmış, çöp kutularına girip çıkmış, bahçelerde ki çiçekleri koklamış. Bu çok eğlenceliymiş ama bir tarafı da burukmuş. Çünkü Erva’yı çok özlüyormuş. Karnı acıkan, yorulan, susayan Fındık, pişman olmuş. “Keşke evden çıkmasaydım, sahibimin sözünü dinleseydim. Şimdi onlar nerede? Beni arıyorlar mı? Beni bulabilirler mi? Beni affederler mi?” diye düşünmüş. Ve gözyaşları içinde eve dönmeye karar vermiş. Ama nereye gideceğini bilememiş. Çünkü yolu kaybetmiş. Çaresizce etrafına bakınmış. Ama hiç tanıdık bir şey görememiş, mecburen o geceyi orada geçirmek zorunda kalmış. Ertesi gün üst kat komşu eve girdiğinde, Fındık’ın evde olmadığını görüp hemen Erva ya haber vermiş. Erva da işini bitirip bir gün erken dönmüş çünkü Fındık’ın dışarı da çok zorlanacağını biliyormuş.

Meraklı Kedi Fındık’ın Hikayesi

Ertesi gün uyanan Fındık, evini aramaya devam etmiş. Umudunu yitirmek üzereyken, uzaktan bir ses duymuş. “Fındık, Fındık” diye bağıran bir ses. Meraklı kedi sahibinin sesini hemen tanımış ve sevinçle miyavlamaya başlamış. Kısa süre sonra Erva, Fındık’ı bulmuş ve ikisi de çok mutlu olmuş. Erva “Fındık, sen neler yaptın? Neden evden kaçtın? Seni çok merak ettim. Çok korktum. Ama çok şükür buldum seni. Beni çok üzdün. Ama seni çok seviyorum.” demiş. Fındık, sahibinin sözlerini duyunca çok utandı. Ve ona bakıp, “Özür dilerim. Ben çok kötü bir şey yaptım. Senin sözünü dinlemedim. Evden kaçtım. Ama çok pişman oldum. Seni çok özledim. Beni affet. Seni çok seviyorum.” diye içinden geçirmiş. Sahibi, Fındık’ın pişman olduğunu anlamış ve onu affetmiş. Birlikte eve gitmişler, Erva kedisini yıkamış, yaralarını sarmış, yemek vermiş, sevmiş. Fındık, bir daha asla evden kaçmamış. Çünkü evi ve sahibi onun için en güzel şeymiş. Bu hikayede burada bitmiş.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Anne Çiçeği Hikayesi

Gerçeğe yakın hikayeler okumayı seviyorsanız Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.