Deniz Kızı ve Yunus Balığının Masalı

Deniz Kızı ve Yunus Balığının Masalı

Ocak 12, 2023 1 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde masmavi denizin derinliklerinde yaşayan bir deniz kızı varmış. Bu deniz kızının adı Alin miş. Alin denizde yaşayan canlılarla pek konuşmak istemezmiş çünkü onlardan korkuyormuş.

Günlerden bir gün Alin denizin maviliklerinde sakince yüzerken peşinde bir yunus balığı olduğunu anlamış. Alin yunus balığından korkup ne yapacağını bilmez bir şekilde yüzerken, yunus balığını Alin’i durdurmak onunla konuşmak hatta arkadaş olmak istiyormuş. En sonunda Alin yüzmekten yorulmuş ve durmak zorunda kalmış. Yunus balığı yanına yaklaşmış “Merhaba deniz kızı” demiş. Alin korkarak cevap verdi “Teşekkür ederim iyiyim, sen nasılsın?” demiş. Yunus balığı “Çok iyiyim, benimle konuştuğun için çok mutluyum. Neden daha önce durmadın, kaçar gibi yüzüyordun” demiş. Alin “Çünkü benden çok büyüksün çok hızlısın. Bu da beni korkutuyor” demiş. Yunus balığı “Haklı olabilirsin ama aynı sularda yaşıyoruz ve dostça zaman geçirebiliriz” demiş. Alin düşününce yunus balığına hak vermiş. Neden bütün deniz canlılarıyla arkadaş olmasın ki düşünmüş ve yunus balığı ile arkadaş olmaya karar vermiş.

Deniz Kızı ve Yunus Balığının Masalı

Alin, yunus balığı ile arkadaş olunca, diğer deniz canlıları ile de arkadaş olmuş. Onların iyi niyetli ve dost canlısı olduklarını anlamış. O da tüm deniz canlılarının sevdiği, değer verdiği bir arkadaş olmuş. Birlikte denizin derinliklerinde yeni maceralara atılmışlar, muhteşem yerleri, en güzel kumsalları keşfetmişler. Böylece arkadaşlıkları sonsuza kadar sürmüş. Masal da burada bitmiş.

Kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Deniz Tavşanının Masalı