Derya ve Bez Bebek Hikayesi

Derya ve Bez Bebek Hikayesi

Haziran 14, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Derya ve annesi sabahları sabahları yürüyüş yapmayı çok severmiş. Her sabah spor kıyafetlerini giyer, sularını alır ve parka kadar yürür sonrada geri dönerlermiş. Bu sayede güne hep zinde başlarlar ve hiç yorulmazlarmış.

Bir sabah yine yürüyüşe çıkmışlar ve yolda sohbet ediyorlarmış. Parka geldiklerinde Derya biraz salıncakta sallanmış ve eve dönüş yoluna girmişler. Bu sefer her zaman geldikleri yoldan değil başka yol kullanarak evlerine gitmek istemişler. Çünkü annesi ev için bir kaç alışveriş yapacakmış. Markete doğru yürürken yeni açılan bir oyuncakçı dükkanı görmüşler. Derya içeri girmek bir bebek almak istemiş ama annesi bu ay hiç oyuncak alınmayacağını hatırlamış. Derya da “Annecim içeriden hiçbir şey istemeyeceğim, söz veriyorum. Sadece bakmak istiyorum” demiş. Annesi de küçük kızını kırmamış ve dükkanın içine girmişler. Derya oyuncaklara bakarken bez bir bebek görmüş. Bu bebeği o kadar çok sevmiş ki gözlerini alamamış. Ama bu ay oyuncak için para ayıramayacaklarını bildiği için bebeği rafa geri koymuş. Annesi de uzaktan Derya’yı izlemiş ve kızının ne kadar anlayışlı olduğunu görünce çok sevinmiş. Oyuncakçı dükkanından çıkıp markete ihtiyaçlarını almaya gitmişler ve oradan da evlerine geçmişler. Evde Derya oyuncakları ile oynarken annesi de onun için bir sürpriz hazırlamaya karar vermiş. Derya aksam uykusuna yatmış ve annesi de o gün oyuncakçıda gördüğü bez bebeğin aynısını dikmeye başlamış. Gecenin geç saati de olsa bebeği bitirmiş ve Derya’nın baş ucuna koymuş.

Derya ve Bez Bebek Hikayesi

Derya sabah uyandığında bebeği yanında görünce çok şaşırmış. Hemen annesinin yanına gitmiş ve “Anneciğim bebeği aldığın için çok teşekkür ederim. Ama gerçekten gerek yoktu. Bir sonra ki ay alabilirdik.” Demiş. Annesi kızına sarılmış “Bu sefer para vererek almadık güzel kızım. Dün bez bebeği eline aldığında onu çok sevdiğini gördüm. Bende senin için onun aynısını diktim. Umarım beğenmişsindir”. Derya annesinin yaptığı bebeği, oyuncakçıda ki bebekten daha çok sevmiş. Çünkü bu bebek sadece onun için yapılmış ve en sevdiği kişi tarafından yapılmış. O günden sonra Derya bebeği elimden hiç bırakmamış ve en sevdiği oyuncağı olmuş. Bu hikayede burada sona ermiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Hayallerini Gerçekleştiren Kızın Hikayesi