Duruş’un Hikayeleri: Arkadaş Buluşması

Duruş’un Hikayeleri: Arkadaş Buluşması

Nisan 13, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Duruş o sabah yine uyuyamamış ve sabahın erken saatlerinde uyanmış. Ama bu sefer uyuyamamasının nedeni çok heyecanlı olmasıymış. Çünkü uzun zamandır görüşmediği arkadaşı Deniz Alplere gideceklermiş. Duruş, Deniz Alp ile bebekliğinden beri arkadaşmış. Aralarında tam bir yaş varmış. Şans o ki ikisi de aynı ayda doğmuş.

Duruş kendi uyuyamadığı gibi o sabah annesi ve babasını da uyutmamış, sabahın erken saatlerinde kaldırmış. Duruş, hemen çantasını hazırlamış, arkadaşı ile birlikte oynamak istediği oyuncaklarını almış. Zaman gelmiş ve bütün aile arkadaşlarına gitmek için yola koyulmuşlar. Duruş yolda hiç susmadan konuşmuş. Heyecanını bir turlu bastıramıyormuş. Yol bitip arkadaşına geldiğinde koşarak sarılmışlar ve hemen oyuna başlamışlar. Hep beraber sohbet eşliğinde kahvaltılarını yapmışlar. Daha sonra iki arkadaş soluksuz oyun oynamışlar bir süre sonra sıkılıp bahçeye çıkmışlar. Bahçe de bir süre piknik yapmışlar, bir süre de top oynamışlar daha sonra sıkılıp yine eve girmişler. Duruş ve Deniz sakince oyun oynarken bir konu üzerinde birden bire tartışmaya başlamışlar ve sesleri yükselmiş. Duruş ve Deniz küsüp annelerinin yanına gelmişler. Anneler ve babalar onlara hiç karışmamış çünkü bir süre sonra barışacaklarını biliyorlarmış.

Duruş’un Hikayeleri: Arkadaş Buluşması

İki arkadaş salonda konuşmadan çizgi film izlemeye başlamışlar. Bir süre sonra sıkılmışlar ve aynı anda birbirlerinden özür dileyip barışmışlar. Çünkü iki arkadaş da küsmenin doğru bir şey olmadığını biliyorlarmış. O gün boyunca bir daha hiç kavga etmeden oynamışlar. Akşam olup eve dönme saati geldiğinde ikisi de çok üzülmüş. Ama bir sonra ki hafta sonu tekrar buluşmak için sözleşmişler.
Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Rabia ve Kuşların Hikayesi