Obur Pompom’un Masalı

Obur Pompom’un Masalı

Nisan 12, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde develer tellal pireler berber iken ben annemin beşiğini tıngır mıngır sallar iken pompom adın da küçük bir köpek varmış. Pompom çok obur bir köpekmiş. Sabah akşam durmadan yemek yiyormuş.

Pompom bir akşam yine yemek peşindeymiş. En sonunda yiyecek bir şeyler bulmuş. Bir yemiş doymamış, iki yemiş doymamış bir süre sonunda doymayı başarmış. Gece uyurken de çok yemek yediği için karnı davul gibi şişmiş ve çok ağrımaya başlamış. Pompom uyandığında kendini veterinerde bulmuş. Çünkü sahibi onun ağrılarını fark etmiş ve onu doktora götürmüş. Doktor ve hemşireler Pompom ‘un üç gün hastaneye dalması gerektiğini söylemiş. Üç gün boyunca Pompom ‘un tedavisini yapmışlar. Tedavi bittiğinde Pompom sağlığına kavuşmuş, küçük köpek kendini çok iyi hissediyormuş bunun üzerine eve dönebileceğini söylemişler. Pompom evine döndüğünde sahibine ve evine kavuştuğu için çok mutlu olmuş.

Obur Pompom’un Masalı

O günden sonra fazla yemek yememeye dikkat etmiş. Çünkü her şeyin fazlasının zarar olduğunu öğrenmiş. Masal da burada bitmiş.
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Prenses ve Ömer'in Masalı