Hayat ve Kedisi Boncuk’un Hikayesi

Hayat ve Kedisi Boncuk’un Hikayesi

Aralık 10, 2023 2 Yazar: Uyku Masalları

Zamanın birinde Hayat adında çok akıllı ve çok güzel bir kız varmış. Hayat hayvanlarla iyi anlaşabilen ve onları çok seven bir çocukmuş. Sokakta kedi veya köpek gördüğünde hemen onu sevmek istermiş, bazı küçük hayvanları eline bile alırmış. Bazen bir kelebek, bazen bir tırtıl, bazen uğurböceğini alır, sever ve onlarla konuşur sonra da ait oldukları yere geri bırakırmış. Hatta bir keresinde Hayat yavru bir kertenkeleyi bile eline almış, yaralı olduğunu görüp çok üzülmüş.

Hayat sokaktaki kedileri severken annesi biraz tedirgin oluyormuş. Acaba tırmalar mı, temiz midir diye düşünürmüş. Babası bu konuda daha rahatmış aslında. Annesi bu konuda endişeli olduğu için Hayat’a bir kedi sahiplenmek istemiş. Hemen bir kedi bakmaya başlamışlar ve bembeyaz tüylü, mavi gözlü yavru bir kediyi bulmuşlar. “Bizim kedimiz bu güzel kedi olmalı” demişler. O güzel kediyi alıp evlerine getirmişler, ona gereken eşyalarını, yemlerini ,kumlarını almışlar. Hayat ve ailesi kediye ne isim koyalım diye düşünürken, bu kararı tabi ki de Hayat’a bırakmışlar. Hayat adı “Boncuk” olsun demiş. Çünkü gözleri boncuk gibi mavi ve güzelmiş. Boncuk’u veterinere götürüp aşılarını ve bakımını yaptırmışlar, kimlik çıkartmışlar. Hayat bir kedisi olmasına çok sevinmiş. Annesine çok teşekkür etmiş. Boncuk biraz   büyüdüğünde 2 yavrusu olmuş, birisini Hayatın ailesi almış ve Hayatın anneannesine hediye etmişler. O da babası Boncuk gibiymiş, tüy rengi ona benziyormuş ama gözleri kahverengiymiş. Hayat, Boncuk’un yavrusuna da “Pati” ismini koymuş. O da erkek bir kediymiş. Anneannesi evde bir kedi olmasından çok mutlu olmuş, Pati anneannesi ve dedesine arkadaş gibi olmuş.

Hayat ve Kedisi Boncuk’un Hikayesi

Hayat evdeyken Boncuğu, anneannesine gidince de Pati’yi çok sever, kucağından indirmek istemezmiş. Hayat’ın hayvan sevgisi tabi ki de kedilerle sınırlı kalmamış. O yine nerde bir canlı görse şefkatle yaklaşır, ilgi gösterirmiş. Ailesi bu huyunu çok seviyormuş ve kızlarıyla her zaman gurur duyuyorlarmış. Hayat ve ailesi, kedileri Boncukla beraber mutlu yaşamlarına devam ediyorlarmış…Masalımız burada bitmiş.

Daha fazla hayvan sevgisi hikayesi ile ilgili hikayeler okumak isterseniz Hayvan Sevgisi kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Vitamin Deposu Yiyecekler Masalı