Yaramaz Kedicik ve Küçük Kızın Hikayesi

Yaramaz Kedicik ve Küçük Kızın Hikayesi

Aralık 11, 2023 1 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar, şehrin birinde, güzel bir ailenin yanında yaşayan çok tatlı bir kedi varmış. Bu kedinin adı Ponçik miş. Ponçik o kadar çok yaramazmış ki her gün evden kaçar, sahiplerini peşinden sürüklermiş. Kedi evden çıkınca aile her defasında “Ponçik neredesin Ponçik” diye ararlarmış.

Aile her gün Poncik’i aramak için apartmanda Poncik’e ses çıkarıyormuş ve komşular rahatsız olmaya başlamışlar. Bu yüzden aile her gün Poncik’i sessiz bir şekilde arıyorlarmış. Bir de bu ailenin minik bir kız çocuğu varmış, bu kız çocuğu kediyi çok sevdiği için, Ponçik kaçınca hep ağlarmış, kaosa küçük kızın ağlama sesi de eklenirmiş. Bir gün yine Ponçik kaçmış, küçük kız o gün hayatının en güzel günü olacağını düşünürken her şey bir anda alt üst olmuş. Çünkü küçük kız, arkadaşı Leyla ile buluşacakmış. Ponçik’in kaçması onu yine çok üzmüş. Küçük kız ağlamaya başlamış, annesi onun ağlamasını durdurmuş “Kızım merak etme, bugün Leylalarla buluşacağız, hem Ponçik her akşam geliyor, evin yolunu öğrendi. Şimdi çıkalım yoksa geç kalacağız” demiş. Sonra evden ayrılmışlar, ve Leyla’yla buluşup güzelce oynamışlar.

Yaramaz Kedicik ve Küçük Kızın Hikayesi

Akşam eve geldiklerinde ne görsünler babası evde Ponçik’i besliyormuş. Küçük kız hemen gidip Ponçik’e sarılmış, onu öpmüş koklamış. Küçük kız o günden sonra üzülmemiş, Ponçik’in gitmesine, çünkü gitse de geliyormuş, onun da arkadaşlarıyla buluşmaya, gezmeye hakkı varmış, öyle değil mi? Hayvan dostlarımıza sahip çıkalım onları hep çok sevelim çocuklar.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kız Bebek Erkek Bebek Hikayesi