Hazal’ın Okul Hikayesi

Hazal’ın Okul Hikayesi

Temmuz 25, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Hazal okula başlamak için hem çok heyecanlı hemde çok kararsızmış. Bir çok arkadaşının olacağını duymak onu çok mutlu etmiş ama annesinden ve babasından ayrı kalma düşüncesi onu çok üzüyormuş. Fakat Hazal’ın bu sene anaokuluna başlaması gerekliymiş, bir sonra ki sene ilkokula başlayacakmış.

Hazal ve annesi okul alışverişi yapmak için evden çıkmışlar. İlk olarak okulda giyeceği bir kaç kıyafet almışlar, daha sonra bir kırtasiyeye girip renkli kalemler, boya kalemleri, el işi kağıtları, makas, popon gibi bir çok okul gereci almışlar. Hazal aldıkları sonrasında daha da heyecanlanmış. Artık okula gitmeyi sabırsızlıkla beklemeye başlamış. Günler geçmiş ve Hazal’ın okula başlayacağı gün gelmiş. Hazal ve annesi evde çıkmış okula doğru yürürken “Anne ben okula gitmesem olmaz mı?” diye sormuş. Annesi “Hazalcığım, artık 5 yaşındasın ve yaşıtların gibi seninde okula gitmen gerek. Orada öğretmenlerin ve bir çok arkadaşın olacak. Günlerini hem oyun hemde ders ile geçireceksin. Ben eminim ki sen okulu çok seveceksin. Bu hafta okula gitmeyi dene haftaya bir daha konuşalım bu konuyu. Olur mu?” Hazal annesine “Tamam anneciğim” dedi ve okula geldi. Annesi ile kapıda vedalaştı “Seni dışarıda bekliyorum kızım” dedi ve Hazal arkadaşlarının yanına gidip, tanışmaya başlamış. Arada bir annesini öğretmenine sorsa da annesinin dışarıda onu beklediğini biliyormuş o yüzden hiç ağlamamış. Okul bitip sınıfın kapısı açıldığında annesinin orada olduğunu görmüş ve hemen annesine sarılarak evlerine gitmişler. Evde okulda yaptıklarını anlatmış ve arkadaşlarının isimlerini tek tek saymış. Ertesi gün yine biraz mızmızlanmış ama dünden daha rahat bir şekilde sınıfa girmiş.

Hazal’ın Okul Hikayesi

Tam bir hafta sonra annesi “Hazalcığım, okula hala gitmek istemiyor musun?” diye sormuş. Hazal ise “Gitmek istiyorum anneciğim, okul çok eğlenceli bir yer. Bir sürü arkadaşım oldu ve öğretmenlerimi de çok sevdim. ” demiş. Annesi ve babası Hazal’ın okulu sevmesine ve alışmasına çok sevinmiş. O günden sonra Hazal okula sevinçle gitmiş ve büyüdüğü için çok mutluymuş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ezo ve Doğa Sevgisinin Hikayesi