Kardeş Sevgisi Hikayesi

Kardeş Sevgisi Hikayesi

Şubat 29, 2024 0 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar, küçük bir şehir de yaşayan sevgi dolu bir aile varmış. Bu ailenin Elif adında bir kız çocuğu ve ondan iki yaş küçük Emir adında bir erkek kardeşi varmış. Elif, kardeşini çok seviyor ve onunla her zaman oynuyor, öğreniyor, paylaşıyormuş. Emir de Elif’e çok bağlıymış ve ona her zaman saygı gösteriyormuş.

Zaman hızla geçiyor ve Emir’in doğum günü yaklaşıyormuş. Elif, kardeşine çok güzel bir hediye almak istiyormuş. Ama ne alacağını bilemiyormuş. Bir gün, Emir’in odasına girip, onun sevdiği şeyleri araştırmaya karar vermiş. Emir’in odasında, bir sürü araba, uçak, tren ve robot oyuncak görmüş. Ama en çok dikkatini çeken şey, Emir’in yatağının başucundaki bir resim olmuş. Resimde, Emir küçükken, bir seyahatte gördüğü bir filin yanında gülümseyerek duruyormuş. Elif, resmin arkasına bakmış ve şöyle yazdığını görmüş: “Hayatımdaki en güzel gün: Filo ile tanıştığım gün. Onu çok seviyorum.” Elif, resmi görünce, Emir’in fillerle çok ilgilendiğini anlamış. Elif, Emir’e fille ilgili bir hediye almalıymış. Ama ne alacağını bilemiyormuş. Çünkü filler çok nadir ve değerliymiş ve Elif’in harçlığı çok azmış. Elif, bir süre düşündükten sonra, bir plan yapmış. Her gün, harçlığının bir kısmını bir kavanoza koyacakmış. Ayrıca, okulda ve evde çok çalışacak, ailesine yardım edecek ve ekstra para kazanacakmış. Böylece, Emir’in doğum gününe kadar, yeterli parayı biriktirebileceğini umuyormuş. Elif, planını uygulamaya başlamış. Her gün, okula gittikten sonra, derslerine çok çalışıyor, ödevlerini yapıyor, sınavlarda başarılı oluyormuş. Sonra, eve geldiğinde, evdeki işlere yardım ediyor, kardeşine bakıyor, annesinin yemek yapmasına yardım ediyormuş. Böylece, her gün biraz daha para kazanıyor ve kavanozuna koyuyormuş. Elif, bu şekilde çalışırken, çok yoruluyor ama çok da mutlu oluyormuş. Çünkü kardeşine güzel bir hediye alacağını biliyormuş. Emir ablasına neden bu kadar çalıştığını sorduğunda, Elif, “Sana bir sürprizim var, doğum gününü bekle” diyormuş.

Kardeş Sevgisi Hikayesi

Emir’in doğum günü gelip çatmış. Elif, sabah erkenden kalkıp, kavanozunu kırmış. İçindeki paraları saymış. Tam yeterliymiş. Hemen giyinip, evden çıkmış. Elif, babasıyla alışveriş merkezine gitmiş ve fil ile ilgili bir şeyler aramaya başlamış. Çok gezmiş ama sonunda kardeşinin beğeneceğini düşündüğü büyük oyuncak bir fil bulmuş. Bu fil gerçek fil gibi ses çıkarıyor ve burnunu hareket ettiriyormuş. Hemen oyuncağı alıp güzelce paketlemiş ve eve dönmüşler. Eve döndüklerinde misafirler gelmiş ve Emir heyecanla ablasını bekliyormuş. Elif, Emir’e “Kapat gözlerini” demiş ve önüne büyük paketi koymuş. Emir gözlerini açıp hemen paketi açmış ve içinden çıkan file çok şaşırmış. O kadar çok beğenmiş ki hemen ablasına sarılmış ve çok teşekkür etmiş. Annesi ve babası Elif ile gurur duymuşlar ve onu tebrik etmişler. O gün herkes doğum gününde çok eğlenmiş ve bu hikayede mutlu sonra bitmiş.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ezgi'nin Sayı Sevgisi Hikayesi

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.