Emel ve Kelebeğin Hikayesi

Emel ve Kelebeğin Hikayesi

Şubat 28, 2024 0 Yazar: Ezgi E.

Bir zamanlar şehrin birine yeni taşınan Emel adında, tatlı, heyecanlı, oyun oynamayı çok seven ama bir o kadar da çekingen bir kız varmış. Emel ve ailesi yıllarca küçük bir kasabada yaşamışlar. Yaşadıkları kasaba daha küçükmüş ve herkes birbirini tanıyormuş. Şimdi taşındıkları şehir de ise kimseyi tanımıyor, alışmaya çalışıyorlarmış.

Her gün Emel ve annesi, evin yanında ki parka gidiyor oyun oynuyorlarmış. Fakat oyun oynasa da Emel bir türlü mutlu olamıyormuş. Çünkü hiç arkadaşı yokmuş, artık annesiyle değil kendi yaşıtı çocuklarla oyun oynamak istiyormuş. Günlerden bir gün Emel ve annesi her gün gittikleri parka gitmişler. Emel’in üzüntüsünü gören annesi “Kızım, sende gidip çocuklarla oyun oynasa” demiş. Emel ise “Çok utanıyorum anne, gidip nasıl tanışayım onlarla” demiş. Annesi “Peki” demiş ve Emel’i oyun oynarken izlemeye devam etmiş. Kumları bırakıp salıncakta sallanmaya giden Emel, bir yanda da yan tarafta oynayan çocukları izliyormuş. İçinden “Keşke bende onlarla oynayabilseydim” diye geçirmiş. Ama cesaretini toplayıp çocukların yanına gidememiş. O sıra Emel’in yanına kocaman, rengarenk bir kelebek gelmiş. Kelebek o kadar güzelmiş ki Emel gözlerini ondan alamıyormuş. Kelebek Emel’in etrafında dönmeye başlamış. En sonunda kafasına konmuş. Emel de bu durumdan çok memnunmuş ve mutluluktan kahkahalar atıyormuş. Emel’in kahkahalarını yan tarafta oynayan çocuklar duymuş ve onu izlemeye başlamış. Kafasında ki kelebeği görünce de hemen Emel’in yanına gitmişler. Sevimli kelebek hala Emel’in yanındaymış ve bu sefer de omzunda duruyormuş. Çocuklar da Emel ile birlikte kelebeğin heyecanını yaşamışlar.

Emel ve Kelebeğin Hikayesi

Kelebek bir süre sonra kanatlarını açıp gökyüzüne doğru süzülmüş, bütün çocuklar da arkasından el sallamış. Daha sonra çocuklardan birisi Emel’e dönüp “Merhaba, parkımıza hoş geldin benim adım Duru, bizimle oynamak ister misin?” diye sormuş. Emel sevinçle “Merhaba, benim adımda Emel, sizinle oynamak isterim” demiş ve hepsiyle tek tek tanışmış. O andan itibaren bütün çocuklar parkın içinde sevinçle oynamışlar. Renkli kelebek de Emel ve arkadaşlarını kocaman bir ağacından dalından izlemiş. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla hikaye okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yaramaz Kedicik ve Küçük Kızın Hikayesi