Kardeşlerin Hikayesi

Kardeşlerin Hikayesi

Haziran 6, 2022 2 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, develer tellal pireler berber iken. Zamanın birinde iki kardeş varmış. Bu kardeşlerinin birinin adı Mehmet, öbürünün adı ise Mert miş. Bu iki kardeşin en büyüğü Mehmet, en küçüğü Mert miş.

Mert abisi nereye gitse, ne yapsa, her zaman aynısını yaparmış. Mehmet bu durumdan çok rahatsızmış. Bir gün annesi onları lunaparka götüreceğini söylemiş. Mehmet ve Mert bu duruma çok sevinmiş. İki kardeş el ele anneleri ile birlikte lunaparka gitmişler. Gittikleri lunapark Mehmet’in yaşına uygun bir yer varmış. Fakat burası Mert’in yaşına uygun değilmiş. Bu duruma Mehmet çok sevinirken Mert çok üzülmüş. Mehmet bindiği oyuncaklarda çok mutluymuş ama sanki bir yanı eksikmiş. Bir süre düşünmüş sonra bu yalnızlık kardeşinin yanında olmamasıymış. Hemen annesinin yanına koşmuş ve kardeşinin nerede olduğunu sormuş. Annesi kardeşinin yerini göstermiş, Mehmet de hemen kardeşinin yanına koşmuş. Ve kardeşiyle biraz konuşmuş. Onsuz yapamadığını anlatmış. Kardeşi de onsuz yapamadığını söylemiş.

Kardeşlerin Hikayesi

İki kardeş birlikte beraber oynayabilecekleri bir parka gitmişler. O günden sonra iki kardeş birbiri olmadan eğlenemediklerini anlamışlar. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Zeynep' Sihirli Kalem Hikayesi