Yahya ve Arkadaşlarının Hikayesi

Yahya ve Arkadaşlarının Hikayesi

Mart 14, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar şehrin birinde yaşayan, Yahya isminde ilkokul 3 sınıfa giden bir çocuk varmış. Yahya’nın okulunda Halil İbrahim, Deniz ve Muhsin isminde arkadaşları varmış. Bu dört arkadaş yaşlıları çok sever her fırsatta onlara yardım ederlermiş. Eğer yolda bir yaşlı görseler ya onun pazar malzemelerini taşır yada yoldan karşıdan karşıya geçirirlermiş.

Bir gün bu dört arkadaş bulundukları yerden çok uzakta bir yaşlının yardıma ihtiyacı olduğunu haber almışlar. Yahya; “Aramızda para toplayıp yiyecek alma işini ben organize edebilirim” demiş. Deniz; “Bende evde bakım hizmetini ararım, evde düzenli bakımının yapılmasını sağlarım” demiş. Muhsin; “Bende belediye ile görüşür evin ihtiyacı olan eşyaları tedarik ederim” demiş. Halil İbrahim ise “Bende sınıftaki arkadaşları organize edip ziyaretine gider, onun yalnız olmadığını, yaşlı insanların bizim en sevdiklerimiz arasında olduğunu ona hissettirir, moral veririz” demiş. Bütün arkadaşlar el birliği ile o uzak köyde yardıma muhtaç ve unutulduğunu sana yaşlıya yardım ederek herkese örnek olmuşlar. Bu haber çok kısa sürede  duyulmuş ve anne ve babaları yaşlanınca ihmal eden, onlara sahip çıkmayan insanlara örnek olmuş.

Yahya ve Arkadaşlarının Hikayesi

İnsanlar anlamışlar ki; bir gün gelecek bizde yaşlanacağız, bizde muhtaç olacağız. Bizi her zaman koruyan, yanımızda olan, bizimle üzülüp bizimle sevinen anne ve babamızı, yaşlansalar dahi yük olarak görmemeliyiz. Nasıl biz küçükken onlar bizi yük olarak değil en çok sevdiği olarak gördüyse, bizde yaşlanan insanlara aynı şekilde davranmalıyız. Çocuklar, sizlerde yaşlılara her zaman destek olmalı, onlara sevgiyle yaklaşmalısınız. Hepinize iyi uykular dilerim.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Kaybolan Çantaların Hikayesi