Minik Tavşan Zizi’nin Masalı

Minik Tavşan Zizi’nin Masalı

Haziran 7, 2022 0 Yazar: Misafir Yazar

Zıp zıp diye bir ses duydum bir sağa baktım bir sola baktım bir şey görmedim. Sonunda yukarı baktım bir de ne göreyim. Bir tavşan!!! Tavşan bir kartalın pençesinde yardım edin yardım edin diye bağırıyor. Güneşli bir gündü birden kar başladı titriyor zavallı tavşan. Dur bekle baştan anlatayım ne oldu.

Günlerden bir güneş sıcaklığını doğada güzelliğini serpmiş. Ben dışarıda ormanda dolaşırken bir tavşana raslayı verdim. “Merhaba” dedim. “Senin adın ne?” Diye de sordum. “Zizi” dedi tavşan. Benim adım “Zizi”. Ben de “Benim adım Şebnem tanıştığımıza çok memnun oldum.” dedim. Tavşan Zizi “Gezintiye beraber çıkalım mı?” diye sordu ve ben de bu güzel teklifi kabul ettim. Mutlu mutlu yolda beraber yürürken Zizi bir havuç gördü. “Bu havuçlar çok leziz görünüyor” diyerek hemen havucu kaptı. Ve yemeye başlar başlamaz bir kartal gelip Zizi’nin elinde ki havucu kaptı. Küçük tavşan havucu bırakmadı o da havucun ucunda uçmaya başladı. Bende o an ne yapacağımı bilemedim. Diğer hayvanlara bağırmaya başladım. “Yardım edin yardım edin! Kartal havucu aldı Zizi de havucunu bırakmadı”. Benim sesimi duyan hayvanlar yardım etmek için koşarken hava kararmaya, bulutlar gelmeye başladı.

Minik Tavşan Zizi’nin Masalı

O an gökyüzünden bir kar tanesi düştü. Karın yağmaya başlamasıyla bütün hayvanlar üşümeye başladı. Ama buna rağmen hayvanlar pes etmedi ve yardım için geldiler. Sincaplar, kargalar, ve diğer kuşlar yardıma koşan ilk hayvanlar oldu. Bir süre sonra bütün hayvanlar geldi ve Zizi yi kurtarmak için seferber oldular. Kuşlar el ele verip kartal dan büyük oldular ve Zizi’yi kurtardılar. Zizi’nin gelmesiyle birlikle hep beraber bir arkadaşlık kutlaması yaptık ve bu parti üç gün üç gece sürdü. Parti bitince herkes güzel güzel uyudu. Bu masal da burada bitti.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Açgözlü Tavşanın Masalı

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Şebnem 9 yaşında