Kedi İle Küçük Sahibinin Hikayesi

Kedi İle Küçük Sahibinin Hikayesi

Nisan 4, 2023 1 Yazar: Misafir Yazar

Bir zamanlar güzel bir köyde annesi ile birlikte yaşayan küçük bir kız varmış. Bu kızın adı Elif miş. Elif, hayvanları çok seven, her fırsatta onları kucağına alan, bahçesine onlar için sular, mamalar koyan bir kızmış. En büyük hayali de evinde bir hayvan dostu ile yaşamakmış.

Günlerden bir gün Elif evde çok sıkılmış ve dışarı da oyun oynamak istemiş. Annesinden izin alarak bahçeye çıkmış ve yan bahçede ki arkadaşı Emine’ye seslenmiş. Elif: “Emine, işin yoksa gel dışarı da oyun oynayalım” demiş. Emine arkadaşının sesini duyunca hemen cama çıkmış “Geliyorum arkadaşım” demiş ve iki arkadaş bahçede oyun oynamaya başlamışlar. Bir süre sonra sıkılan arkadaşlar çok uzaklaşmadan dolaşmak istemişler. Evlerinin arka bahçelerine geçtiklerinde küçük bir kedi görmüşler. Elif hayvanları çok sevdiği için hemen kediye yanaşmış ve yanında eğilmiş. Kedinin ona doğru gelmesini beklemiş. Kedi Elif’i görünce hemen sevgisini hissetmek için Elif’in yanına gitmiş. Elin kediyi biraz sevmiş, daha sonrada kucağına almış. Kedinin sevgiye o kadar çok ihtiyacı varmış ki kucağından hiç inmek istememiş. Elif, kedinin bu haline dayanamamış ve onu eve götürmeye karar vermiş.

Kedi İle Küçük Sahibinin Hikayesi

Kediyi alıp bahçeye giden Elif, hemen annesine seslenmiş: “Anneciğim, arka bahçede yavru bir kedi gördüm, kucağıma geldi ve inmek bilmedi. Ona bahçede bakmama izin verir misin? Her şeyi ile ben ilgileneceğim, söz veriyorum” demiş. Annesi, kızının hayvan sevgisini bildiği için ona hayır dememiş. Hem bu sayede sorumluluk sahibi olur diye düşünmüş ve kedinin kalmasına izin vermiş. Elif o günden sonra kedisi ile her gün ilgilenmiş. Taramış, yemeğini, suyunu vermiş, onunla oyunlar oynamış bir hayvan dostu olduğu için çok mutluymuş. Kedisine Tarçın ismini veren Elif, onu hiç yalnız bırakmamış ve bir ömür mutlu bir hayat yaşamışlar.

Kısa hikaye okumayı seviyorsanız Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Derya ve Cikcik'in Masalı