Korsan ve Saksısının Masalı

Korsan ve Saksısının Masalı

Eylül 6, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde orman anaokuluna giden bir çok yavru hayvan varmış. Onlardan bir tanesi de Korsan mış. Korsan, okula gitmeyi çok seven bir tilkiymiş çünkü öğretmenini de çok seviyormuş.

Günlerden bir gün Korsan çok heyecanlı bir şekilde okuldan gelmiş, annesini öpmüş, üstünü değiştirmiş ve koşarak bahçeye çıkmış. Annesi onun bu heyecanının sebebi merak ettiği için izlemeye başlamış. Korsan ağaçların altından hemen bir saksı almış ve içine toprak doldurmuş daha sonra cebinden peçeteye sarılmış tohumları çıkarmış ve ekmeye başlamış. O sırada annesi daha fazla dayanamamış ve Korsan’ın yanına gitmiş. “Merhaba oğlum, ne yapıyorsun böyle?” diye sormuş. Kosan “Bugün öğretmenimiz bize bu tohumları verdi ve bir tohumun nasıl büyüdüğünü anlattı. Bende vakit kaybetmeden tohumlarımı ekmek istedim” demiş. Anne tilki, yavrusunun heyecanını bozmamak için onu oyalamamış ve Korsan’ı yalnız bırakmış. Korsan da öğretmeninin gösterdiği her şeyi tek tek yapmış. Önce toprağı koymuş daha sonra tohumları en sonra da tohumların üzerine biraz daha toprak koydu. Daha sonra da can suyunu verdi saksısına sıkıca sarıldı ve onu bahçenin en güzel güneş alan yerine koydu. Korsan tohumlarını her gün suladı, bakımını hiç eksik etmedi.

Korsan ve Saksısının Masalı

Günler sonra saksısında ilk çiçek açtı ve Korsan mutluluktan havalara uçtu. Ertesi gün saksısını alıp okula gitti ve çiçeğini öğretmenine gösterdi. Öğretmeni çiçeği görünce çok mutlu olmuş Korsan’ın saksısını herkese örnek göstermiş. Bir şeye bakılırsa bağ olacağını bakılmazsa dağ olacağını anlatmış. Masal da burada bitmiş.

Miniklerimizin İlginizi Çekebilir  Çalışkan Tay Naz'ın Masalı

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masal kategorimizi inceleyebilirsiniz.