Tavşan Pamuk’un Masalı

Tavşan Pamuk’un Masalı

Nisan 22, 2022 3 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş evler saman içinde kalbur zaman içinde ormanın derinliklerinde yaşayan bir tavşan varmış. Bu tavşanın adı Pamuk muş. Çünkü bembeyaz tüyleri varmış adeta bir pamuğa benziyormuş.

Günlerden bir gün bizim Pamuk havuza gitmiş. Havuza gitmiş gitmesine ama küçük Pamuk kolluklarını giymek istememiş “Ben artık büyüdüm, kolluksuz yüzebilirim” diye düşünmüş. Üstüne üstlük Pamuk çocuk havuzuna girmesi gerekirken yetişkin havuzuna cumburlop diye atlayıvermiş. Pamuk kocaman havuza atlamış ama yüzmeyi bilmiyormuş. Küçük tavşan suyun içinde çırpınmaya başlamış, yavaş yavaş su yutuyormuş. Pamuk su ile boğuşurken ve cankurtaran havuzun içinde ki Pamuk’u görmüş. Cankurtaran hemen Pamuk’a bir can simidi fırlatmış. Pamuk, can simidini kapıp kıyıya doğru yüzmüş. Havuzdan çıkınca derin bir nefes almış. Az kalsın suda boğuluyormuş. Bu yaptığı çok büyük bir hataymış. Kendine geldiğinde hemen cankurtarana hayatını kurtardığı için çok teşekkür etmiş.

Tavşan Pamuk’un Masalı

Pamuk bu olaydan büyük bir ders almış. Kurallara uymadığı için ve canını tehlikeye attığı için çok pişmanmış. Artık yüzme öğrenene kadar hep kollukları ile havuzda yüzecekmiş. Pamuk o günden sonra yüzme kursuna başlamış. Kısa bir süre sonra kolluksuz yüzmeyi öğrenmiş ve çok iyi bir yüzücü olmuş. Tabi bunların hepsini çok çalışarak yapmış. Artık o kadar iyi bir yüzücüymüş ki boğulma tehlikesi olan birine bile yardım etmiş. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yeşil Kuşun Masalı