Kumsal ve Köy Evi Hikayesi

Kumsal ve Köy Evi Hikayesi

Ağustos 21, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Zamanın birinde kocaman bir şehirde yaşayan genç bir kız varmış. Bu kızın adı Kumsal mış. Kumsal, şehirde yaşamayı pek sevmiyormuş çünkü şehir hayatı ona çok kalabalık geliyormuş, birde çok sevdiği hayvanlardan uzak kaldığı için pek mutlu değilmiş. Düşünmüş taşınmış ve küçük bir köye, ormana yakın bir de yaşayamaya karar vermiş. Çok geçmeden kendine göre küçük, sevimli bir ev bulmuş ve hemen oraya taşınmış.

Taşınma işleri bittikten sonra, ormanda gezintiye çıkmış. Hava hafif serinmiş, ama temiz hava da yürümek Kumsal’ı mutlu ediyormuş. Yolda bir çok sincap ile karşılaşmış, onlara yanında getirdiği fındıklardan vermiş, biraz daha yürüdüğünde ise bir kaç keçi ile karşılaşmış. Su şişesinden keçilerin kabına su koymuş yoluna devam etmiş. Biraz da ilerlediğinde bir inleme sesi duymuş. Sesin nereden geldiğini öğrenmek için hızlıca yürümüş ve karşısına yerde yatan bir eşek çıkmış. Eşek acısından inliyormuş, Kumsal yanına gitmiş ve bacaklarını kontrol etmiş. Tam bir yerine dokunmuş ve eşek acı ile inlemiş. Kumsal, eşeğin ayağını kırdığını anlamış. Kafasını sevmiş “Beni biraz bekle güzel gözlü, ayağını iyileştirmek için geri geleceğim” demiş. Eşek anlamış bir şekilde başını sallamış ve Kumsal hızla eve doğru koşmuş. Eve geldiğinde hemen veteriner olan bir arkadaşını aramış, kısa süre içinde arkadaşı gelmiş ve eşeğin yanına gitmişler. İki arkadaş eşeğin kırılan ayağını tedavi etmek için ellerinden geleni yapmışlar. Köyde ki insanların yardımıyla da eşeği Kumsal’ın evinin bahçesine getirmişler. Kumsal her gün eşeğe bebek gibi bakıyormuş. Kısa süre içinde eşek yürümeye başlamış ve Kumsal ile çok yakın arkadaş olmuşlar.

Kumsal ve Köy Evi Hikayesi

Kumsal sadece eşeğe değil ormanda ki diğer hayvanlara da yardımcı oluyormuş. Sincaplara fındık ve ceviz veriyor, keçileri besliyor diğer hayvanlara da elinden geldiği kadar yardım ediyormuş. Orman da ki hayvanlar da Kumsal’ın kapısına gelip uyuyor, onu her türlü tehlikeden koruyormuş. Kumsal köyde yaşamaya başladığından beri çok mutluymuş. En yakın arkadaşı eşekle birlikte yaşıyor ve bütün hayvanlara yardım ediyormuş.

Daha fazla kısa hikaye okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Ali'nin Okul Başarısı Hikayesi