Maymun Kahve ve Çikolata Masalı

Maymun Kahve ve Çikolata Masalı

Mart 25, 2022 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde tatlı ve çikolata yemeği çok seven Kahve isminde bir maymun varmış. Kahve, her gün çok fazla sayıda çikolata yiyormuş. Annesi bu konuda ona çok kızıyor ama o gizli gizli çikolata yemeğe devam ediyormuş.

Kahve, çikolatadan vazgeçememiş, işi iyice abartmış ve çok sayıda çikolata tüketmeye başlamış. Bir hafta sonra maymun Kahve’nin dişi ağrımaya başlamış. Başlamış başlamasına ama bunu annesine nasıl söyleyeceğini bilmiyormuş. Çünkü doktora giderse bütün gerçekler ortaya çıkar diye düşünüyormuş. Kahve, sürekli dişini tutuyormuş ve bu annesinin dikkatini çekmiş. “Kahve, dişin mi ağrıyor?” diye sormuş. “Hayır, anneciğim” diye cevap vermiş Kahve. Anne “Peki” demiş ama Kahve’nin bir sorunu olduğu her halinden belliymiş. Bir kaç günde daha ağrı içinde geçmiş ama Kahve en sonunda dayanamayıp annesine durumu anlatmış. “Anneciğim, dişim çok ağrıyor. Artık dayanamıyorum. Lütfen doktora gidelim” demiş. Anne maymun hemen yavrusu ile birlikte doktora gitmiş. Doktor, Kahve’nin dişine bakmış ve dişinin çürüdüğünü söylemiş. Bunun nedeni de çikolata ve tatlı ağırlıklı beslenmesinden dolayı olduğunu belirtmiş. Fakat annesi bu duruma çok şaşırmış. Çünkü Kahve’yi uzun zamandır tatlı ve çikolata yerken görmemiş. Doktor, Kahve’nin dişnin tedavisini yapmışlar ve anne oğul eve doğru gitmişler. Eve gidince anne maymun “Kahve, doktorun ne dediğini duydun dimi? Sen çikolata yada tatlı yiyor musun?” diye sormuş. Kahve, annesinden gizli çikolata yediği için pişman olmuş ve ağlamaya başlamış. Anne “Neden ağlıyorsun Kahve, anlatır mısın oğlum? Sen çikolata yiyor musun?” diye sorusunu yinelemiş. Kahve anlatmaya başlamış. Gizli gizli tatlı ve çikolata yediğini annesine anlatmış. Ama çok pişman olduğunu bir daha asla annesinden gizli iş yapmayacağına söz vermiş.

Maymun Kahve ve Çikolata Masalı

Annesi Kahve’nin yaptıklarına çok üzülmüş ve ona ceza olarak çok sevdiği muzu bir hafta yemeği yasaklamış. Bu Kahve için çok büyük bir cezaymış ve Kahve bir daha annesinden gizli ağzına tatlı ve çikolata sürmemiş. Yaptığının çok büyük bir hata olduğunu anlamış. Masal da burada bitmiş.

Daha fazla hayvan masalları okumak isterseniz Fabl kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Tarla Eken Hayvanların Masalı