Melek ve Çiçek’in Kaybolma Masalı

Melek ve Çiçek’in Kaybolma Masalı

Şubat 24, 2024 0 Yazar: Misafir Yazar

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ülkenin birinde iki farklı sarayda oturan küçük kızlar varmış. Bu kızlardan birinin adı Melek, diğerinin adı Çiçek imiş.

Melek ve Çiçek her gün sarayın bahçesine iner ve oyunlar oynarlarmış. Ama her gün aynı oyunları oynadıkları için çok sıkılmışlar ve sarayların arkasında ki ormana gitmek istemişler. İki arkadaş gitsek mi gitmesek mi diye düşünürken, ormandan gelen bir ses duymuşlar. Melek ve Çiçek bu sesin peşine düşmeye karar vermişler. Ormanın derinliklerine doğru ilerleyen arkadaşlar sesin nerden geldiğini, kimden geldiğini bir türlü bulamamışlar. Uzun zamandır yürüdükleri içinde bir hayli yorulmuşlar. Artık evlerine dönmeye kara veren Melek ve Çiçek, geri dönmek için arkalarını döndüklerinde kaybolduklarını anlamışlar. Nerde olduklarını, nasıl döneceklerini bilemeyen iki arkadaş, annelerinde izinsiz gittikleri için çok pişman olmuşlar. Yolda yürürken karşılarına bir tilki çıkmış “Biz kaybolduk, bizim evimiz nerde biliyor musun?” diye sormuşlar. Tilki “Üzgünüm kızlar, bilmiyorum” demiş ve yoluna devam etmiş. Melek ve Çiçek bir kaç hayvana daha evlerinin yolunu sormuşlar ama kimse yolu bilmiyormuş. O sırada sarayın askerleri kızları aramaya çıkmış. Melek ve Çiçek annelerinin dediklerini hatırlamışlar “Bir gün kaybolursanız, olduğunuz yerde bekleyin…” Kızlar bir ağacın altına oturmuşlar ve ailelerinin onları bulmasını beklemeye başlamışlar.

Melek ve Çiçek’in Kaybolma Masalı

Çiçek “Melek hadi bağıralım, belki sesimizi duyan olur” demiş. Prensesler yüksek sesle bağırmaya başlamışlar ve onları arayan askerler kızların seslerini duymuş. Yanlarına gelen askerler, kızları saraylarına getirmişler. Ailelerine kavuşan kızlar bir daha onlardan izinsiz uzağa gitmeyeceklerine dair söz vermişler. Bu yaşadıkları da onlara büyük bir ders olmuş. Bu masal da burada bitmiş.

Daha fazla kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Yardım Sever Ponpon Masalı