Neşeli Aslan Ailesinin Masalı

Neşeli Aslan Ailesinin Masalı

Aralık 15, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde, ormanın derinliklerinde yaşayan, sevgi dolu, her zaman anlayışlı, etraflarında ki herkese saygılı bir aslan ailesi varmış. Ormanın en vahşi hayvanları olarak bilinen aslanların aksine bu aile, ormanın en barışçıl hayvanlarıymış.

Günlerden bir gün aslan ailesi orman da piknik yapmak istemişler. Piknik yapmak istedikleri yer mis gibi kokan çiçeklerle çevrili, ormanın en serin, en sakin yeriymiş. Anne aslan hemen piknik sepetlerini hazırlamış ve ailecek yol koyulmuşlar. Yolda eğlenerek, şarkılar söyleyerek gidiyorlarmış. Bir anda karşıları arkadaşları tavşan çıkmış. Aslan ailesi hemen tavşanı da pikniğe davet etmişler. Tavşan sevinçle kabul etmiş. Daha sonra sincabı, maymunu, zebrayı görmüşler ve hepsini pikniklerine davet etmişler. Hayvanlar da bu daveti sevinerek kabul etmişler. Piknik alanına vardıklarında hepsi birden bir işin ucundan tutmuş. Kimi anne aslana yardım edip yemek alanını kurmuş, kimi salıncak asmış kimi ise gölden su taşımış. Kısa süre de kendilerine uygun bir ortam hazırlamışlar. Önce yemeklerini yiyen hayvanlar daha sonra top oynamaya başlamışlar, topla oynadıktan sonra ip atlamışlar, göle girmişler hepsi çok eğlenmiş.

Neşeli Aslan Ailesinin Masalı

Hava kararmaya başladığında bütün hayvanlar vedalaşmışlar ve aslan ailesine teşekkür etmişler. Onlar sayesinde çok güzel bir gün yaşamışlar. Hepsi sarılıp vedalaşmışlar ve mutlu bir şekilde evlerine dönmüşler. Masal da burada bitmiş.

Çocuğunuz aslan masalları dinlemeyi seviyorsa Aslan Masalları kategorimizden farklı aslan masallarına ulaşabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Çizgili ve Selvi'nin Arkadaşlık Masalı