Uzaya Giden Sincap Masalı

Uzaya Giden Sincap Masalı

Aralık 30, 2023 0 Yazar: Ezgi E.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ormanın derinlerinde yaşayan minik bir sincap varmış. Bu sincabın adı Seru imiş. Seru, çok tatlı, kahverengi tüyleri, boncuk gibi gözleri olan bir sincapmış. Çok minik olması da diğer hayvanlara çok sevimli geliyormuş.

Günlerden bir gün Seru ailesiyle birlikte kampa gitmiş. Gittikleri yer dağın tepesiymiş. Baba sincap hemen kendileri için çadırı kurmuş, anne sincap da yemek hazırlamaya başlamış. İşleri bitince ailecek oturup yemeklerini yemişler. Yemekten sonra kontrollü ateş yakmışlar ve başına oturup şarkılar söylemişler. Seru, çimlere uzanıp gökyüzünü incelerken birden kocaman ay dikkatini çekmiş. Bu, büyük ve çok güzel bir aymış. Küçük sincap, ayın ne olduğunu merak etmiş ve ona dokunmak istemiş. Ama ne kadar uzanırsa uzansın dokunamamış. Seru “Bu parlak, büyük şeyin adı ne?” diye sormuş. Anne sincap “Onun adı Ay, Seru. Dünya’ya en yakın gök cismi, bu yüzden geceleri gökyüzündeki en büyük ve en parlak gök cismi Ay’dır.” demiş. Seru, duyduklarından çok etkilenmiş, ayın parlaklığı, büyüklüğü ve uzaklığı Seru’nun yeni macerası olmuş. Kamp macerası biten sincap ailesi evine dönmüş ve Seru araştırmalarına başlamış. Önce Ayı’ı tam olarak tanımak istemiş ve kısa sürede Ay ile ilgili bilgiler edinmiş. Öğrendikleri karşısında çok şaşıran Seru gökyüzü ile ilgili daha çok bilgi araştırmaya başlamış.

Uzaya Giden Sincap Masalı

Seru, öğrendiklerinden sonra uzaya giden ilk sincap olmak için çok çalışmış. Yıllar geçmiş ve çalışmalarının sonucunda uzaya çıkan ilk sincap olmuş. Ailesiyle birlikte gittiği kamp, Seru’nun hayatını değiştirmiş ve masal da burada bitmiş.

Kısa masalları daha çok seven çocuklar için Kısa Masallar kategorimizden bir çok masala ulaşabilirsiniz.

Miniklerimizin ilgisini çekebilir;  Genç Prensin Masalı